Новини

ШИФРІН Яків Соломонович (23.04.1920 – 06.08.2019)

ШИФРІН Яків Соломонович

(23.04.1920 – 06.08.2019)

Командування та Вчена Рада Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба з глибоким співчуттям повідомляє про утрату видатного вченого у сфері радіофізики та прикладної електродинаміки, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора, почесного професора Харківського національного університету Повітряних Сил та Харківського національного університету радіоелектроніки, почесного доктора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, президента Української національної асоціації “Антени”, академіка і члена Президії Академії наук прикладної радіоелектроніки, учасника Другої світової війни, Почесного громадянина міста Харкова, полковника у відставці ШИФРІНА Якова Соломоновича.

Яків Соломонович був провідним фахівцем в галузі теорії антен і поширення радіохвиль, засновником наукового напряму статистичної теорії антен – теорії антен з випадковими джерелами, а також автором основ теорії антен з нелінійним елементами, що має надзвичайно важливе значення в радіоелектроніці та енергетиці. Наукові досягнення Якова Соломоновича загальновизнані й використовуються майже у всьому світі.

Служінню науці Яків Соломонович віддав понад 70 років свого життя. Він є автором понад 380 наукових робіт, серед яких 14 монографій. Під його керівництвом підготовлено близько 20 докторів та 50 кандидатів наук.

Висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та друзям Якова Соломоновича.

Світла вдячна пам’ять про цю велику людину назавжди залишиться у наших серцях.

Прощання з Яковом Соломоновичем відбудеться 10 серпня 2019 року о 12:00 за адресою: площа Свободи, 6 (колишня ВІРТА) у колонній залі. Прохід через центральний вхід.

Попередній запис

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Наступний запис

Спортивне свято в табірному зборі