Новини

Славетні ветерани Другої світової війни – приклад та гордість для майбутніх поколінь

Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Самопожертва, мужність, стійкість духу і любов до Батьківщини славетних воїнів Другої світової війни завжди були прикладом, гідним наслідування, для особового складу факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Напередодні Дня пам’яті і примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні курсанти факультету мали гарну можливість поспілкуватися через онлайн зв’язок з ветераном, випускником факультету полковником запасу КРАВЧЕНКО Миколою Івановичем.

Кравченко Микола Іванович народився 19 грудня 1920 року в м. Хорол, Полтавської обл. З дитинства бажаючи бути військовим,  у 1938 році вступив до Ленінградської  Військової електротехнічної академії.

З початком війни, достроково отримавши офіцерське звання та ледь закінчивши   3-ій курс академії, був направлений у війська. Спочатку в тилу на Уралі він засвоював американські танкові радіостанції і готував зв’язківців для танкових військ, однак вже у 1942 році, в самий розпал війни, був призначений начальником зв’язку новосформованої танкової бригади, яка була спрямована під Сталінград.

На посаді начальника зв’язку танкової бригади Микола Іванович брав участь в самих запеклих боях під Сталінградом, на Курській дузі та при звільненні нашого рідного Харкова.

У боях за Харків був важко поранений, близько року був на лікуванні у військовому шпиталі. Після поранення завершив розпочате до війни навчання у Військовій електротехнічної академії. Після чого був направлений викладачем у створену в Харкові артилерійську радіотехнічну академію Радянської армії (згодом ВІРТА ППО). У 1953 році закінчив ад’юнктуру і захистив кандидатську дисертацію. У 1966 році захистив докторську дисертацію. З 1969 по 1978 рік очолював кафедру “РЛС виявлення і наведення”. З цієї посади звільнився в запас. Після звільнення в запас ще більше 30 років (до 2012 року) Микола Іванович передавав як бойовий, так і науковий досвід наступним поколінням на посаді професора кафедри радіотехнічних систем ХНУРЕ.

За активну участь в бойових діях у роки Другої світової війни, багаторічну і ефективну науково-педагогічну діяльність КРАВЧЕНКО М.І. нагороджений п’ятьма орденами і багатьма медалями.

Особовий склад факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони університету завжди пишався своїм випускником. Бойовий шлях, науково-педагогічна діяльність полковника запасу КРАВЧЕНКА М.І. завжди є прикладом наслідування для сьогоднішніх Героїв.

Попередній запис

ONLINE турнір з MEAD HEAD

Наступний запис

Берегиня роду і народу