НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

STOPBullying

Булінг – це поширена проблема в сучасному суспільстві, яка найгостріше постає в освітньому середовищі. Тривожна тенденція щодо проявів булінгу стала причиною оголошення Всеукраїнського тижня протидії булінгу. По всій країні відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про сутність, види та адміністративну відповідальності за вчинення булінгу.

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба також не залишився осторонь цієї проблеми. Науково-педагогічними працівниками кафедри психології та педагогіки був розроблений та проведений тренінг «STOPBullying».

Цільовою аудиторією тренінгу був сержантський склад та майбутні фахівці структур морально-психологічного забезпечення.

Що таке булінг? Які його види? Хто є учасниками булінгу? Які його причини? І головне, як запровадити системні інструменти профілактики та протидії булінгу? Вирішення саме таких питань було фокусом учасників тренінгу 27 вересня.

Різні почуття, різні емоції вирували в аудиторії під час обговорення ключових питань. Інтерактивне опитування на початку тренінгу продемонструвало, що оточення всіх присутніх в аудиторії перебувало в ситуації булінгу.

Тренери дали можливість кожному учаснику відчути себе в ролі і жертви, і булера, розібратися, чому та чи інша особа стає учасником булінгу. Познайомилися також із поняттями «сіблінгу», «мобінгу», «боссінгу». Не оминули й правовий аспект цієї проблеми.

Так, можливо й не вдалося  знайти однозначні відповіді та скласти чітку дорожню карту як викоренити булінг, однак впевнені, що тренінг змусив усіх присутніх замислися, відчути важливість та перейнятися проблемою булінгу. А це вже значний крок до вирішення цієї актуальної та гострої проблеми сучасного українського суспільства.

Попередній запис

«Заборонений…»

Наступний запис

Завдання військовим частинам Харківського гарнізону визначено