Новини

Священні слова Військової присяги промовили сотні випускників факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Сьогодні, 22 серпня 2020 року, у Харківського національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – святковий день. Свято пов’язане із надзвичайними урочистостями з нагоди складання Військової присяги студентами вищих навчальних закладів, які пройшли військову підготовку за програмою офіцерів запасу за контрактом. Понад 650 випускників факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом університету вимовили священні слова Військової присяги на вірність Українському народові. Урочистості відбулися не тільки в нашому виші, а й одночасно у військових частинах Повітряних Сил Збройних Сил України, які дислокуються у Миколаєві, Полтаві, Херсоні та Чернігові. Два роки хлопці та дівчата з числа студентів 32 різних закладів вищої освіти вивчали основи військової справи за 26 напрямками підготовки офіцерів запасу. Понад 80 кращих викладачів університету залучалися до роботи із цьогорічними випускниками.
Протягом останнього місяця майбутні офіцери запасу практично закріплювали набуті за час навчання теоретичні знання, пов’язані з військовою професією. Практична складова навчання проводилася на полігонах військових частин Збройних Сил України. Основною метою військових зборів було навчити студентів – майбутніх офіцерів організації бойового застосування озброєння та військової техніки, управління особовим складом під час виконання завдань за призначенням, повсякденної діяльності відповідно до посад, на які вони будуть призначені, опануванню командирських навичок, порядку експлуатації та обслуговування військової техніки тощо. Однією з особливостей навчання було врахування військового досвіду, набутого під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних Сил на сході нашої держави, а також досвіду війн, локальних конфліктів та військових навчань.
Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба має високий науково-педагогічний потенціал та власну потужну навчальну матеріально-технічну базу, які забезпечують повсякденну діяльність та проведення навчальних занять із загальновійськової підготовки, організації та методики роботи з особовим складом та тактичної і тактико-спеціальної підготовки.
Для забезпечення занять з військово-технічної і військово-спеціальної підготовки використовуються спеціалізовані аудиторії, зразки озброєння, військова і спеціальна техніка, тренажери навчальної матеріально-технічної бази факультетів і підрозділів університету.
В ході складання випускних екзаменів студенти показали достатню теоретичну та практичну підготовку за встановленими військово-обліковими спеціальностями, тверді знання при виконанні тактичних розрахунків, штабну культуру, точність відображення базових схем, високі вміння роботи з картами, логічну послідовність та аргументованість відповідей.
В урочистому строю тих, хто склав Військову присягу, 17 завершили навчання з відзнакою, 18 студентів є продовжувачами військових династій, батьки 21 приймали участь в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних Сил. Також хочеться відзначити, що 7 студентів мають практичний досвід керування літальними апаратами, а 7 мають високі спортивні досягнення.
У своїй привітальній промові заступник начальника університету льотчик першого класу полковник Микола Коваленко зазначив, що за всіх часів і народів служба Вітчизні вважалася покликанням і сенсом життя, священною справою і ратною працею, яка завжди шанувалася в народі і завжди була на особливому рахунку.
– Мобілізуйте всю силу своїх молодих сердець, свою волю і розум на благородну справу служіння Українському народові, – так полковник Микола Коваленко по-батьківськи звернувся до студентів у військових одностроях.
За доброю традицією, єпископ Харківський та Богодухівський Православної церкви України Владика Митрофан благословив Божим благословенням всіх присутніх і побажав бути гідними захисниками Батьківщини, віри і українського народу.
Незабаром всім нашим випускникам присвоять військове звання «молодший лейтенант запасу» та, разом із цим, вони отримають право обіймати офіцерські посади в силових відомствах держави.
Вітаємо майбутніх офіцерів та бажаємо незламної волі, духовної міцності, високих досягнень у нелегкій праці, успіхів і довгого, шляхетного життєвого шляху!
І як кажуть: Козацькому роду нема переводу!

Попередній запис

Маловідомі та унікальні місця Харківщини

Наступний запис

««Присягаю ніколи не зрадити народу України» - найсвятіші слова українського козацького лицарства»