Iндивiдуальнi новини НЦ ПС

Теоретичні напрацювання науковців університету втілені в практичні заходи підготовки військ на нових військових полігонах

На виконання Указу Президента України, рішення Ради національної безпеки і оборони України  та  рішення Міністра оборони України фахівцями Наукового центру Повітряних Сил Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба були визначені місця для створення нових військових полігонів Повітряних Сил Збройних Сил України, які дозволяють  виконувати  бойові стрільби частин зенітних ракетних військ та інших родів військ.

У процесі проведених наукових досліджень, рекогносцирувальних робіт на місцевості та роботи з центральними і місцевими органами влади були обрані  варіанти  для створення перспективних полігонів в Одеській та Херсонській областях.

За результатами проведених фахівцями університету досліджень у 2016 році стало можливим проведення полігонних випробувань макетних зразків виробів “Вільха”, реактивних снарядів до реактивних систем залпового вогню “Смерч”, а також контрольно-льотних випробувань зенітних керованих ракет (ЗКР) середньої дальності.

 

У ході проведення практичної фази контрольно-льотних випробувань 1 грудня 2016 року набуто бойового досвіду застосування зенітних ракетних систем, перевірено якість відновлених боєзапасів, відпрацьовано практичні завдання з бойовими та імітованими пусками зенітних керованих ракет ЗРК С-300П по повітряних цілях – безпілотних літальних апаратах типу ВР-3 «Рейс», які імітують політ «крилатої ракети».

 

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко повідомив засобам масової інформації: “Успішно завершені контрольно-льотні випробування зенітних керованих ракет. Збройні Сили зробили потужний крок в плані підвищення своєї боєздатності і набуття спроможностей по захисту своєї держави”.

На початку січня 2017 року на тимчасовому майданчику в Херсонській області підрозділи протиповітряної оборони оперативно-тактичного угруповання “Південь” спільно з підрозділами бойового забезпечення провели тактико-спеціальні заняття.

 

“Під час занять військовослужбовці відпрацювали питання управління й взаємодії різнорідних підрозділів: аерозольне маскування при зміні стартових позицій, скрите висування в райони розгортання підрозділів ППО, а також сумісний рух колони на велику відстань”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства оборони України.

У Міноборони зазначили, що особливістю цих навчань стало виконання поставлених завдань підрозділами ППО як вдень, так і вночі. Також під час занять військовослужбовці, які пройшли бойовий вишкіл в зоні проведення АТО, ділилися досвідом із випускниками навчальних підрозділів.

Попередній запис

Участь представників університету в спільній нараді представників авіаційної промисловості

Наступний запис

Переможці Всеармійського конкурсу «Кращий винахід року»