НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

Тиждень педагогіки

На кафедрі психології та педагогіки стало доброю традицією на початку нового навчального року проводити тиждень педагогіки. Цьогоріч він виявився насиченим різними заходами та подіями.

Розпочався тиждень педагогіки 8 жовтня з педагогічного батлу «Тренінгові технології у підготовці фахівців МПЗ». Батл відбувався за педагогічними правилами у формі тренінгу. Особливістю тренінгу було те, що в ролі інструкторів виступали курсанти 2-го, 3-го та 5-го курсів. Вони запропонували своїм колегам цікаві тренінгові вправи з психоаналізу, тайм-менеджменту та згуртованості колективу. Викладачі кафедри відзначили вдалий педагогічний дебют курсантів. Майбутні фахівці марально-психологічного забезпечення продемонстрували свої організаторські здібності, проявили креативність, ініціативність, показали вміння працювати в команді.

У цьому році наукова педагогічна спільнота відзначає 100-річчя від дня народження видатного педагога Василя Сухомлинського. Це людина, творчість якої є унікальним явищем не тільки в українській, а й у світовій педагогіці. Кафедра психології та педагогіки також не оминула цю подію.
9-го жовтня відбувся круглий стіл на тему «Ідеї В. Сухомлинського у практиці особистісно-орієнтованого навчання та гуманізації освітнього простору». У заході брали участь науково-педагогічні працівники нашого університету, а також Харківського національного університету ім. В. Каразіна та Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. У ході круглого столу його учасники обговорили життя та педагогічну спадщину Василя Сухомлинського крізь призму сучасних змін в освіті.

10-го жовтня відбулися одразу два заходи:

– методичний семінар-обмін досвідом з науково-педагогічними працівниками університету, що навчаються на курсах підвищення кваліфікації, на якому обговорювалися питання підвищення ефективності процесу навчання, застосування нових форм та методів в освітньому процесі;

– тренінг зі стресостійкості, який проводила практичний психолог Харківської інженерно-педагогічної академії Світлана Федотова, в ході якого курсанти ознайомились із видами стресів та шляхами подолання негативних психологічних станів, набули вмінь надання психологічної допомоги товаришам, що є невід’ємною складовою їхньої майбутньої професії.

11 жовтня було присвячено ще одному видатному українському педагогу Григорію Сковороді. Викладачі кафедри та курсанти завітали до Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди та мали можливість відвідати будинок поміщиків Ковалівських, де жив останні роки Г. Сковорода, прогулятися по території музейного парку та відвідати улюблені місця педагога (700-річний дуб, криницю); побачити могилу філософа, пам’ятник йому, мальовничий ставок, який у народі називається «Панські штани», кинути монетку в «холодну сковородинівську криницю».

Завершальний захід відбувся 12 жовтня. Курсанти та науково-педагогічні працівники, об’єднавши зусилля, намагалися знайти відповідь на питання-виклик: навіщо курсанту навчатися? В результаті реалізації мотиваційного проекту представники двох сторін освітнього процесу узагальнили розуміння мотивації навчання та визначили шляхи її підвищення.

В цей же день відбулося підбиття підсумків тижня педагогіки та нагородження найбільш активних його учасників. Грамоти отримали: курсант 5-го курсу М. Мазур, курсанти 3-го курсу С. Скубицький та Д. Прокопенко, курсанти 2-го курсу В. Проценко, В. Кушнір та С. Блащук.

Тиждень педагогіки завершився, а викладачі кафедри та курсанти вже розпочали підготовку до тижня соціології!

Попередній запис

Урочисті заходи до Дня захисника України в університеті

Наступний запис

Щасливої вам служби, шановні випускники!