НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

Тиждень психології у ХНУПС

З 23 по 29 квітня у Харківському національному університеті Повітряних Сил пройшов тиждень психології, присвячений Всеукраїнському дню психолога. Тиждень був насичений низкою цікавих та корисних для майбутніх офіцерів заходів. Активну участь у заходах брали студенти і науково-педагогічні працівники Харківського національного технічного університету «ХПІ», Української інженерно-педагогічної академії та Національного фармацевтичного університету.

У перший день тижня психології учасники мали можливість проявити свої інтелектуальні здібності та взяти участь у психологічній вікторині. Переможцями гри стали курсанти 4 курсу факультету радіотехнічних військ Харківського національного університету Повітряних Сил.

Вівторок 24 квітня пройшов під гаслом «Пізнай себе!». Учасники майстер-класу «Використання метафоричних асоціативних карт у професійній діяльності психолога» мали змогу познайомитися з цікавою проективною психологічною методикою, яка дозволяє створити умови для самопізнання і для більш глибокого розуміння інших.

Маскотерапія – метод арттерапії, який спрямований на психокорекційну роботу та взаємодію з особистістю. Саме цьому методу було присвячене заняття 25 квітня. Учасниками майстер-класу з маскотерапії були опрацьовані позитивні та негативні риси особистості, розглянуті внутрішні конфлікти. Це дало змогу курсантам ще раз поглянути та усвідомити власні внутрішні неузгодження, розглянути проблемні риси своєї особистості та зрозуміти, в якому напрямку необхідно проводити подальшу роботу для того, щоб отримати особистісне зростання.

В цей день також відбулась зустріч курсантів університету із вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації. Діти ознайомилися з умовами навчання та побуту курсантів, отримали чимало позитивних емоцій від відвідування навчально-тренажерного комплексу, а особливо від вистави курсантського театрального гуртка.

Однією з важливих компетентностей військового психолога є комунікативна. Структурувати інформацію щодо видів комунікацій, можливих комунікаційних бар’єрів дозволив майстер-клас з елементами тренінгу «Формування комунікативних компетентностей військовослужбовців», який відбувся 26 квітня. Учасники мали змогу ознайомитися з існуючими техніками активного слухання, а також відповісти для себе на запитання «Який я співрозмовник?».

Закінчення тижня психології було яскравим та сповненим позитивних емоцій і планів на майбутнє. У п’ятницю відбувся тренінг-семінар з розвитку лідерських якостей. Його учасники сформували власне бачення лідерських якостей та образу лідера, взяли активну участь у вправах і завданнях тренінгу. Того ж дня було підбито підсумки інтерактивного  конкурсу «Невідомі факти з життя відомих психологів». Переможницею конкурсу стала курсант 125 навчальної групи Катерина Шляхова. Вітаємо Катерину з перемогою, а всім учасникам заходів дякуємо за співпрацю та активність і бажаємо успіхів та творчої наснаги!

Попередній запис

Участь в 5 міжнародному Харківському марафоні

Наступний запис

Я-ти-ми