НовиниНовини кафедри психології та педагогікиШкола лідерства

Тренінг «Військове лідерство»

23-24 жовтня в рамках програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP) на кафедрі психології та педагогіки Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбувся тренінг з військового лідерства.

Тренінг проводили науково-педагогічні працівники гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського: начальник гуманітарного інституту доктор психологічних наук, професор, полковник Василь Осьодло та науковці суспільних наук полковник Олег Недвига та підполковник Олег Рибчук.

Цільовою аудиторією тренінгу стали курсанти 4-го та 5-го курсів спеціальності «Забезпечення військ (сил)», а також науково-педагогічні працівники кафедри психології  та педагогіки.

Фокусом тренінгу були психологічний, управлінський та етичний аспекти лідерства. Формат тренінгу передбачав поєднання теоретичних знань з набуттям практичних навичок через виконання кейсів. Запропоновані завдання створили умови для актуалізації професійних знань та удосконалення soft skills: роботи в команді, вміння домовлятися, швидко приймати рішення, публічного виступу. Результати роботи курсантів були відзначені врученими сертифікатами.

Незважаючи на те, що питання військового лідерства жваво обговорюється протягом останніх років, багатогранність цього соціально-психологічного феномену залишає дискусійними питання щодо сутності лідерства, складу лідерських якостей, шляхів їх формування та удосконалення. Чи встигли обговорити все? Навіть попри плідну роботу – ні. Але ані учасників, ані організаторів тренінгу це не засмучує, бо наявність відкритих питань та суперечностей є рушійною силою для подальшого розвитку.

Попередній запис

Відбулося засідання Вченої ради університету

Наступний запис

У вогні палала рідна сторона