Вистава «Ревізор», 2017 рік

Микола Васильович Гоголь

Автор комедії – Микола Васильович Гоголь (1809–1852), всесвітньо відомий письменник і драматург, найвизначніший представник «української школи» в російській літературі. Вперше «Ревізор» був поставлений на сцені Александринського театру (Петербург) в 1836 році. Давню традицію має постановка цього спектаклю і в Україні. Так, у вересні 1891 року, в Києві цією виставою дебютував перший стаціонарний театральний колектив «Київське драматичне товариство».

«Ревізор» М. Гоголя – це не просто сатирична комедія, яка висміює хабарників усіляких рангів, а також пустоголових марнотратців. За задумом драматурга, ревізор (дійсний, не удаваний) мав символізувати нашу пробуджену «совість, яка змусить нас раптом і одразу поглянути пильно на самих себе… Не з Хлестаковим, але зі справжнім ревізором оглянемо себе! Присягаюсь, душевне місто наше варте того, щоб подумати про нього, як думає добрий господар про свою державу. …Є засіб, є бич, яким можна вигнати їх. Сміхом, мої благородні співвітчизники! Сміхом, якого так бояться усі низькі наші пристрасті!»

Ролі у пʼєсі «Ревізор» виконували курсанти: Іван Слободянюк (Хлестаков), Олександр Кучура (Городничий), Валентина Толочко (Анна Андріївна), Вікторія Попова (Марія Антонівна), Сергій Андреєв (Хлопов), Анатолій Курносов (Ляпкін-Тяпкін), Андрій Харитонов (Земляника), Владислав Гелуненко (Шпекін), Андрій Ковальчук (Добчинський), Дмитро Гончарук (Бобчинський), Денис Науменко (дільничний пристав), Павло Баранов (Осип), Роман Пасулька (трактирний слуга), Максим Толстов (Гібнер).

Фотогалерея

Останні новини творчої діяльності університету