НовиниНовини кафедри іноземних мовНовини післядипломної освіти

Участь наших курсантів у навчаннях «Чисте небо»

В жовтні 2018 році В Україні проводилися міжнародні військово-повітряні навчання «Чисте небо ‑ 2018», в яких були задіяні майже півсотні літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів, засобів радіотехнічних військ та близько 700 армійців з дев’яти країн світу. Вишкіл тривав два тижні на військових аеродромах Хмельницької та Вінницької областей. Уперше від 2011 року в Україні провели навчання саме Повітряні Сили. Вони дуже важливі для нас, адже відбувалися за стандартами НАТО, які ми прагнемо втілити в Україні, і один з цих стандартів ‑ володіння англійською мовою з метою військового сумісництва і ефективної взаємодії.

Дуже почесним для нашого університету було те, що наші курсанти залучалися до навчань у якості перекладачів і показали як гарні знання англійської мови, так і наполегливість у засвоєнні нових знань та навичок у стислий термін. Приходилось заучувати складні абревіатури та за запам’ятовувати безліч нових термінів. Часом було нелегко, але хлопці впоралися і заслужили повагу іноземних колег.

Курсанти 5-го курсу факультету радіотехнічних військ Дмитро Ольховіков та Олег Пальцев охоче поділилися досвідом роботи військовим перекладачем з курсантами нашого університету. Вони підготували цікаву презентацію про участь у навчаннях та відповіли на запитання аудиторії, яка, затамувавши подих, уважно слухала і бурхливо реагувала на фото з навчань. Захід відбувся 8 листопада та обۥєднав старшокурсників, які легко сприймали англійську на слух і ставили питання виключно англійською мовою.

Такий обмін досвідом дуже важливий для курсантів університету, бо мотивує до опанування мови, яка відкриває нові можливості не тільки у плані саморозвитку особистості, а і у кар’єрному зрості майбутніх офіцерів.

 

Попередній запис

Сьогодні школярі – завтра курсанти! Військовослужбоці ХНУПС відвідали навчальні заклади Харкова

Наступний запис

Актуальні проблеми гуманітарної освіти офіцерських кадрів Збройних Сил України