Заходи в університетіНовини

Університету 86 років!

Харківському національному університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба виповнилось 86 років. Свою історію університет розпочинає з 12 листопада 1930 року з дня заснування 9 військової школи льотчиків та льотчиків-спостерігачів.
За роки існування університет підготував понад 125 тисяч офіцерів. У його стінах здобули освіту славетні авіатори, видатні воєначальники, відомі вчені й інженери, космонавти, ракетники і зв’язківці, керівники органів державної влади та провідних підприємств оборонної промисловості України.
Університет пишається своїми випускниками, з яких 6 Героїв України – перший космонавт незалежної України – генерал-майор Каденюк Леонід Костянтинович, заслужений льотчик-випробувач полковник Галуненко Олександр Васильович, Жданов Олександр Андрійович, який свого часу очолював Державне підприємство Харківський машинобудівний завод ФЕД, народний депутат України, член делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Савченко Надія Вікторівна та військовими льотчиками, полковником Могилко Костянтином Вікторовичем, підполковником Майбородою Дмитром Олександровичем які героїчно загинули виконуючи своє військове завдання в зоні проведення антитерористичної операції, 579 Героїв Радянського Союзу, з яких 28 двічі Героїв Радянського Союзу, а маршал авіації видатний льотчик – ас Другої світової війни Кожедуб Іван Микитович, чиє ім’я носить університет, став тричі Героєм Радянського Союзу.
З самого початку російської агресії особовий склад університету приймає участь у проведенні антитерористичної операції. Понад 550 військовослужбовців, з яких 256 курсантів, з честю і гідністю виконували свій військовий обов’язок по захисту територіальної цілісності і незалежності нашої Держави, з яких 116 відзначені нагородами.
Протягом десятиліть в університеті створювались численні наукові школи, ряд з яких стали всесвітньо відомими. Сьогодні в університеті працюють 54 докторів наук, 57 професорів, 401 кандидатів наук, 25 лауреатів почесних звань.
Університет продовжує славетні військові традиції та постійно покращує якість підготовки майбутніх офіцерів. Цього року вперше за історію авіації України, курсанти 5 курсу льотного факультету самостійно виконували польоти на бойових літаках Су-25 та МіГ-29.
В рамках співпраці з іншими країнами світу проводиться підготовка іноземних фахівців.
Приємно відмітити, що особовий склад університету приймає активну участь у багатьох олімпіадах та спортивних змаганнях на усіх рівнях, де по праву посідає призові місця, це позитивно впливає на імідж та пізнаваність нашого навчального закладу.
Як символ загальнодержавного визнання результатів діяльності та вагомого внеску університету у розвиток військової освіти і науки України та забезпечення обороноздатності держави, рішенням Президента України 24 червня 2016 року університету надано статус національний.
На зібранні з нагоди 86-ї річниці з Дня заснування університету кращі військовослужбовці та працівники Збройних Сил України за високі досягнення у своїй діяльності були заохочені керівництвом держави, Збройних Сил України, Повітряних Сил та командуванням університету.
Вітаємо ветеранів, науково-педагогічних працівників, офіцерів, курсантів та студентів університету зі святом. Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, сил та наснаги для нових звершень у Вашій діяльності на благо нашого університету та зміцнення оборонної могутності України!
З днем народження, тебе – рідний начальний заклад!

Попередній запис

Тренінги військових психологів

Наступний запис

Університет відкриває свої двері для абітурієнтів