Новини

В університеті успішно розпочато новий навчальний рік

Сьогодні, 1 вересня, курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба приступили до навчальних занять.

Вже доброю традицією є участь Командування Повітряних Сил Збройних Сил України у заходах, присвячених Дню знань. У цьому році командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов особисто очолив урочистості з нагоди Дня знань та початку нового навчального року.

У конференц-залі університету командувач Повітряних Сил Збройних Сил України привітав офіцерів університету з початком нового навчального року, націлив колектив вишу на плідну та творчу освітню діяльність і висловив впевненість у тому, що потужний науково-педагогічний склад з честю виконає основне завдання університету по навчанню та вихованню справжніх фахівців військової справи, патріотів своєї рідної Батьківщини.

Генерал-полковник Сергій Дроздов відзначив високий рівень організації урочистих заходів з нагоди прийняття Військової присяги курсантами перших курсів університету та Військового коледжу сержантського складу, високий військовий вишкіл  юних «кожедубівців» і вручив нагрудні знаки Міністра оборони України «За зразкову службу» кращим офіцерам університету та Військового коледжу сержантського складу. Кращих курсантів університету, які досягли значних успіхів у навчанні, було заохочено цінними подарунками – наручними годинниками від Міністра оборони України.

Вході проведення першої лекції на тему «Сучасний стан, завдання та перспективи розвитку Повітряних Сил Збройних Сил України до 2020 року» з науково-педагогічними працівниками та курсантами випускного курсу університету командувач Повітряних Сил Збройних Сил України довів  найактуальнішу інформацію щодо сучасної структури, складу, укомплектованості та бойових можливостей Повітряних Сил Збройних Сил України. Окремим питанням було розглянуто систему управління та можливості угрупування авіації та протиповітряної оборони в зоні Операції об’єднаних сил.

За підсумками лекції присутні отримали безцінний матеріал для своїх майбутніх магістерських робіт щодо перспективної системи управління Повітряних Сил Збройних Сил України на основі стандартів НАТО, напрямів модернізації бойової авіації та техніки ППО, нової системи логістичного забезпечення. Лекція сформувала у них чітку впевненість в надійній державній підтримці розвитку Повітряних Сил Збройних Сил України та перспективах свого професійного зросту після випуску з університету.

Вступну лекцію з курсантами першого курсу провів тимчасово виконуючий обов’язки начальника університету генерал-майор Олександр Турінський. Більше ніж 600 засмаглих та змужнілих першокурсників після успішного виконання програми первинної військово-професійної підготовки, уважно слухаючи виступ керівника вишу, успішно приступили до системного опанування професії військового офіцера.

Начальник університету ознайомив курсантів з призначенням, структурою, основними завданнями та керівним складом Збройних Сил України, видів та родів військ, місцем та завданнями університету у системі вищої військової освіти України, досягненнями університету, основним змістом та технологією навчання.

В заключній частині лекції генерал-майор Олександр Турінський довів курсантам їх права та обов’язки, як здобувачів вищої освіти та детально роз’яснив систему заходів щодо мотивації курсантів на успішне навчання, яка впроваджена в університеті.

Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба вживають всіх необхідних заходів для удосконалення навчально-матеріальної бази університету, створення належних умов для плідного навчання, всебічного розвитку та повноцінного харчування, дозвілля і відпочинку курсантів. І саме на початку нового навчального року введено до експлуатації нові казармені приміщення для курсантів-дівчат та обідньої зали курсантської їдальні з сучасним обладнанням.

Проведені в університеті заходи з нагоди початку нового навчального року досягли своєї головної мети – сформували у курсантів налаштованість на успішне опанування навчального матеріалу, зразковість в навчанні, дисципліні, виконанні своїх обов’язків, змагальність у досягненні результатів своєї діяльності.

І нехай кожному курсанту Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба стануть освітнім та життєвим дороговказом слова нашого Великого Кобзаря Тараса Шевченка: «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…»

Попередній запис

Майбутні захисники кіберпростору отримують свою першу зброю

Наступний запис

Курсанти-першокурсники університету кваліфікаційним вимогам до солдата ЗС України відповідають