Новини

ВИДАТНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЛЬОТЧИК #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Василь Семенович Нікіфоров (1954-2015) народився 4 серпня 1954 року в селі Павлівка Калинівського району на Вінниччині. У 1975 році закінчив Чернігівське Вище військове авіаційне училище льотчиків. Закінчив Військово-повітряну академію імені Юрія Гагаріна (1989) та Національну академію оборони України (2008). Пройшов посади від льотчика винищувального авіаційного полку до заступника командувача Повітряних Сил з авіації -начальника авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України (2015).

Протягом останніх п’яти років особисто, як льотчик-інструктор, підготував двох льотчиків-пілотажників, готував до польотів по найскладніших видах льотної підготовки льотний склад 831 бригади тактичної авіації.

На чолі делегацій Повітряних Сил, до складу яких входив льотний склад 831 бригади тактичної авіації, неодноразово представляв Україну та керував демонстраційними польотами на вищий пілотаж військових літаків Су-27 на міжнародних авіасалонах і авіаційних показах у країнах Європи. Особисто керував діями авіації України під час спільних українсько-американсько-польських навчань “Безпечне небо-2011”, які проводились на базі військового аеродрому Миргород. Щорічно під його безпосереднім керівництвом у 831 бригаді тактичної авіації проводились льотно-методичні збори винищувальної авіації, в ході яких вдосконалювалась бойова майстерність та вишкіл льотного складу.

Під безпосереднім керівництвом Василя Нікіфорова льотний склад бойової авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, зокрема і 831  бригади тактичної авіації, гідно виконував конституційний обов’язок по збройному захисту суверенітету України в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької  та Луганської областей.

Військовий льотчик-снайпер. Освоїв 10 типів літаків. Літав на всіх типах винищувачів, які є на озброєнні Повітряних Сил Збройних Сил України. Підготовлений до ведення бойових дій у якості інструктора в повному обсязі курсу бойової підготовки винищувальної авіації. Загальний наліт складав біля 4000 годин.

За сумлінну та бездоганну службу генерал-лейтенанта Василя Семеновича Нікіфорова нагороджено орденами Богдана Хмельницького І, ІІ і ІІІ ступенів, багатьма відзнаками Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, медалями колишнього СРСР.

7 березня 2015 року генерал-лейтенант Нікіфоров Василь Семенович помер внаслідок важкої хвороби.

Попередній запис

НАВЧАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ РЯТУВАЛЬНИКАМИ ВИКОНАНО НА ВІДМІННО!

Наступний запис

ГЕРОЇЧНІ ДОЛІ ЯК ПРИКЛАД МУЖНОСТІ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ