НовиниНовини кафедри тактики та загальновійськових дисциплінНовини Кафедри філософії

Військово-історична поїздка до Конотопа й Батурина

4 листопада учасники військово-історичного гуртка університету відвідали Конотоп і Батурин. Поїздка завершила блок занять гуртка з теми «Історія українського війська та воєнного мистецтва середини XVII – XVIII ст.».

Штурм і облога Конотопа військами князя Трубецького, героїчний захист міста козацькими полками були одними з центральних подій українсько-московської війни 1658-1659 рр. Перемога козацько-татарського війська гетьмана Івана Виговського поблизу села Соснівка під Конотопом 28 червня 1659 р. стала вирішальною у війні – основні російські війська були розбиті й відкинуті з української території.

Виїзд до Батурина мав на меті вшанування жертв трагедії 2-3 листопада 1708 р., коли зі здобуттям гетьманської столиці війська Олександра Меншикова вчинили різанину мешканців, а саме місто було спалене. Відновлені пам’ятки козацького Батурина ознайомили курсантів із тогочасними фортифікаційними засобами та занурили їх у світ Гетьманщини. Поїздка дозволила детально обговорити й оцінити обставини та наслідки визвольної акції Івана Мазепи 1708-1709 рр.

Допоміжною, але надзвичайно цікавою і фахово-корисною для наших вихованців, була екскурсія до музею авіації у Конотопі, який зберігає пам’ять про традиції й досягнення льотної школи в Україні та знайомить з унікальними експонатами вертольотів.

Військово-історична поїздка дозволила поглибити розуміння переломних подій у політичній історії України XVII – XVIII ст., оцінити значення тогочасних державотворчих процесів, військову майстерність, мужність і незламність українського козацтва.

Попередній запис

Тактичні навчання з бойовою стрільбою зенітних ракетних комплексів середньої та малої дальності на полігоні – основа бойового вишколу курсантів факультету ЗРВ

Наступний запис

З рідним словом міцніє держава