Новини

Висока спеціальна фізична та морально-психологічна підготовка курсантів – запорука майстерного і безпечного виконання стрибка з парашутом

Є крилатий вираз: «Небо – для всіх сміливих». І саме такими є курсанти- «кожедубівці» третього курсу льотного факультету, які 31 липня 2018 року заполонили небо над аеродромом Харківського аероклубу імені Валентини Гризодубової, виконуючи тренувальні стрибки з парашутом. Але однієї сміливості замало, для безпечного та майстерного виконання парашутного стрибка потрібна висока спеціальна фізична, морально-психологічна підготовка, ретельне теоретичне навчання і сумлінне наземне відпрацювання елементів стрибка на тренажерах. І хоча сьогодні стрибки з парашутом для курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – звичайне явище, а не екзотика, курсанти відповідально та ретельно відпрацьовують кожний елемент парашутного стрибка, тому що знають: небо помилок не вибачає, а стрибок з парашутом забезпечує порятунок льотного складу у разі виникнення форс-мажорних ситуацій.

Під час «живого спілкування» з небом курсанти відпрацювали порядок відділення від повітряного судна, управління куполом парашуту та отримали неперевершені відчуття вільного падіння і розкриття куполу парашуту над головою. Під час тренувальних стрибків всі курсанти діяли впевнено та майстерно. Особовий склад закріпив свої теоретичні знання, вдосконалив методичну підготовку, підвищив майстерність щодо виконання навчально-тренувальних стрибків з парашутом та додав собі в льотну книжку ще по одному стрибку.

Після завершення стрибків з успішним приземленням курсантів привітав начальник парашутно-десантної підготовки і пошуково-рятувальної служби університету підполковник Олег Ліхой та начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби в/ч А4104 майор Сергій Дешевих. Вони вкотре переконалися в надійних, чітких і впевнених діях своїх вихованців під час парашутних стрибків, що дозволяє говорити про повноцінну, якісну бойову підготовку курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Попередній запис

Успіх команди університету на Першому національному хакатоні з питань галузі безпеки і оборони України

Наступний запис

Первинна військово-професійна підготовка курсантів-першокурсників Військового коледжу сержантського складу