НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

Виховання через активне дозвілля

Педагогіка – це наука не тільки про навчання, а й про виховання особистості. Завданням закладу вищої військової освіти є виховання національно свідомої, соціально активної, всебічно розвинутої особистості, яка розуміється не тільки на виконанні професійних завдань, а й виявляє зацікавленість до загальних проблем суспільства.

Саме тому, організатори «Тижня педагогіки», який проходив в університеті з 30 вересня по 5 жовтня, значну увагу приділили екскурсійній програмі.

Отже, курсанти відвідали одразу декілька визначних місць. По-перше, це «Музей історії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна», який є одним із перших музеїв, створених при вищих освітніх закладах України. Під час екскурсії курсанти познайомилися із основними розділами експозиції Музею та змогли «пройти» крізь декілька історичних епох: дореволюційну історію; складний період реорганізації; відновлення університету, участь у Другій світовій війні та повоєнній відбудові, розвиток навчально-наукового потенціалу в 1950 – 1980-ті рр.; діяльність університету в умовах незалежної України. Із зацікавленістю слухали курсанти екскурсовода музею та ставили питання про те, що їх особливо цікавило.

По-друге, це «Історико-археологічний музей-заповідник «Верхній Салтів» імені В. О. Бабенка». Тут курсанти познайомилися з історією краю часів кам’яної доби, доби міді та бронзи, ранньої залізної доби; побачили на власні очі археологічні знахідки, які дозволяють уявити побут, вірування та обряди племен аланів та протоболгарів, що проживали на цих територіях у ранньому середньовіччі, а також приєднатися до досліджень салтівської археологічної культури.

Цікавою була розповідь і про одну із версій походу князя Ігоря, висунуту на основі досліджень писемних джерел Миколою та Катериною Доренськими. Привернули увагу й звичайні речі ХХ сторіччя: рахувальна машинка “Фелікс”, програвач грамплатівок, фільмоскоп, лампові телевізори, плівкові фотоапарати тощо, які для більшості присутніх виглядали вже незвично, навіть екзотично.

Крім того, курсанти мали змогу й відчути себе у ролі археологів та оглянути місця археологічних розкопок.

Розважила курсантів й можливість постріляти із арбалетів та похизуватися своє влучністю.

Принципово інші почуття викликала екскурсія на еко-ферму у невеликому селі Хотімля Вівчанського району. Дійсно приємно було дізнатися, що в нас є власний виробник якісної молочної продукції. Але найприємнішим, напевно, було на деякий час відчути себе ближче до природи. Навіть ті, хто дуже стримано поводився на початку екскурсії, не залишилися байдужими до головних героїв ферми та із задоволенням надавали їм знаки уваги. І вже зовсім розтанули, коли скуштували смачного, свіжого, якісного, екологічно чистого сиру та какао. А як інакше: в здоровому тілі – здоровий дух! До речі майже ніхто не втримався від того, щоб взяти частину еко-ферми (звісно у вигляді молочної продукції) із собою у Харків.

Поверталися з екскурсії приємно втомлені від відпочинку та позитивних емоцій.

Попередній запис

Пограємо?

Наступний запис

Озброєння зенітних ракетних військ у надійних руках