Новини

Візит мобільно-тренувальної групи НАТО “Рамштайн” до університету

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у період з 11 по 13 вересня 2018 року відбувся візит представників мобільно-тренувальної групи НАТО на чолі з підполковником Йоханом Розендалем – начальником міжнародних курсів штабних офіцерів, під час якого експертами НАТО було проведено навчальні курси по плануванню повітряних операцій на тактичному рівні та контролю та управління повітряним рухом, за стандартами НАТО з офіцерським складом Повітряних Сил Збройних Сил України.

У перший день візиту відбулась зустріч з представниками університету та Повітряних Сил ЗС України, під час якої були обговоренні питання щодо подальшої взаємодії та співробітництва. Під час короткого брифінгу представникам мобільно-тренувальної групи  розповіли про сучасний стан та структуру Повітряних Сил ЗС України, також ознайомили із системою підготовки офіцерських кадрів, навчально-матеріальною базою та організацією освітнього процесу у військовому виші. З промовою від експертів мобільно-тренувальної групи НАТО виступив підполковник Йохан Розендалем та ознайомив з військовим співробітництвом, організаційною структурою НАТО, метою та завданнями мобільно-тренувальної групи НАТО “Рамштайн”.

Для гостей були організовані екскурсії нашим містом, для ознайомлення з культурною та історичною спадщиною Слобожанщини. Також здійснили пішу прогулянку з відвідуванням майдана Свободи, парку культури та відпочинку, візитівки нашого міста – Дзеркального струменю та інших історичних споруд.

Під час заходу, експертами НАТО доведені основні вимоги та зміст стандартів НАТО: STANAG 3817, STANAG 7189(ex.3993) АТР-3.3.5.1, проведені заняття за тематикою: “Контроль та управління повітряним рухом відповідно до стандартів та процедур НАТО”, “Контроль та управління повітряним рухом в умовах цивільно-військового співробітництва”, “Стандарти та процедури НАТО щодо обміну даними про повітряну обстановку”, “Концепція та процедури планування повітряної операцій”, “Роль та місце Повітряних Сил в об’єднаному групуванні військ”.

У навчальному курсі взяли участь науково-педагогічні працівники Харківського національного університету Повітряних Сил. Під час заняття лінгвістичне забезпечення – переклад здійснювали викладачі кафедр іноземних мов та авіаційної англійської мови.


За результатами успішного проходження навчальних курсів Планування повітряних операцій на тактичному рівні і Контроль та управління повітряним рухом, усі слухачі отримали сертифікати.


Завданням цього курсу було досягнення взаємосумісності Повітряних Сил Збройних Сил України зі збройними силами провідних країн світового співтовариства та переходу до стандартів НАТО.

Попередній запис

Співробітники Посольства США в Україні відвідали університет

Наступний запис

Змагання DtrongRun 66,6 чемпіонат України