НовиниНовини МВСНовини ННЦМП

Візит представників академії ВПС США до університету

До Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба завітала делегація офіцерів та курсантів Академії Військово-Повітряних Сил США (м. Колорадо Спрінгс). Делегацію Академії ВПС США супроводжували представники апарату аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні.

На початку свого перебування члени делегації зустрілися із керівництвом Харківського національного університету Повітряних Сил. Під час короткого брифінгу їм розповіли про історію розвитку та сучасний стан університету. Зокрема, ознайомили із системою підготовки офіцерських кадрів, навчально-матеріальною базою та організацією освітнього процесу у військовому виші.

Під час робочої зустрічі аташе Військово-Повітряних Сил при Посольстві США в Україні з керівництвом університету широко обговорили питання організації навчання та робочий проект Програми обміну військовослужбовцями українського та американського навчальних закладів (Military Personnel  Exchange Program).

Протягом декількох днів закордонні гості знайомилися з життям курсантів університету та відвідували навчальні заняття, з методикою тренажерного навчання, приймали безпосередню участь у заняттях з фізичної та вогневої підготовки. Також авіаційні фахівці презентували систему підготовки курсантів-пілотів в університету та льотчиків-інструкторів навчальної авіаційної бригади у місті Чугуїв. Американські курсанти мали змогу побачити не тільки навчальний процес, а й організацію дозвілля й повсякденного життя наших майбутніх льотчиків.

Для гостей із США були проведені захоплюючі екскурсії до музеїв університету, по місту Харків та в Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова – в один з найбільших музеїв України з давньою історією, який є провідним культурним центром Слобожанщини та Східної України. А також відвідали унікальне місце Харківської області меморіальний комплекс Висота Маршала Конєва, з якої пішло звільнення від фашистських загарбників Харкова і інших міст України у серпні 1943 року.

Представники американської військової академії зазначили: “Що у місті Харкові вони вперше і з нетерпінням чекали на можливість відвідати такий відомий навчальний заклад. Те, що ми побачили, а також спілкування з викладачами та курсантами переконало, що в університеті підготовка пілотів проходить на високому професійному рівні. Після знайомства з навчальним закладом та з серцем Слобожанщини містом Харків, ми обов’язково ще не раз повернемось сюди знову”.

Керівництво університету наголосило, що мета такої співпраці – поглибити відносини між нашими Повітряними Силами і допомогти університету готувати військових фахівців за стандартами НАТО та виразило сподівання на подальшу плідну взаємодію між Харківським університетом Повітряних Сил та Академією ВПС США.

Попередній запис

Дні інформації

Наступний запис

Петро Конашевич Сагайдачний – видатна історична постать