НовиниНовини МВСНовини ННЦМП

Візит представників Академії Збройних Сил Словаччини до університету за Програмою НАТО-DEEP

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у період з 04 по 15 червня 2018 року відбувся візит представників Академії Збройних Сил Словаччини на чолі з підполковником Джозевом Вєссєлєнім – начальником міжнародних курсів штабних офіцерів, під час якого експертами НАТО за Програмою DEEP (Удосконалення військової освіти) було проведено двотижневий навчальний курс з порядку організації процесу планування на тактичному рівні за стандартами НАТО.

У перший день візиту відбулась зустріч з керівним складом університету, під час якої були обговоренні питання щодо подальшої взаємодії між Харківським національним університетом Повітряних Сил та Академією Збройних Сил Словаччини. Під час короткого брифінгу представникам ЗС Словаччини розповіли про історію, сучасний стан та шляхи вдосконалення освітнього процесу університету. Зокрема, ознайомили із системою підготовки офіцерських кадрів, навчально-матеріальною базою та організацією освітнього процесу у військовому виші.

Для гостей із Словаччини були організовані екскурсії нашим містом, для ознайомлення з культурною та історичною спадщиною Слобожанщини. Також відвідали громадську галерею університету “Обереги музичної Харківщини”, фото-експозицію “Обличчя війни”, та здійснили пішу прогулянку з відвідуванням майдана Свободи, парку культури та відпочинку, візитівки нашого міста – Дзеркального струменю та інших історичних споруд.

Під час заходу, експертами НАТО було проведено семінари, які поділялись на етапи: “Сухопутні військові операції”, “Термінологія, яка використовується в районах проведення операцій”, “Принципи та функції ведення бойових дій”, “Розвідувальне забезпечення бойових дій”, “Аналіз бойового завдання”, “Впровадження варіантів дій”, “Оцінка впровадження варіантів дій”, “Відпрацювання бойового наказу”, “Бойові функції командира з виконання військових завдань”. Інструктори продемонстрували методичні прийоми змішаного навчання під час викладання курсу: “лекції удвох” (два викладача), командно-штабна гра, семінари-доповіді на задану тематику. Також, з використанням ПЕОМ, були виконані завдання штабу щодо аналізу та постановки задач ведення бойових дій в заданому районі, в результаті чого слухачі підготували доповіді англійською мовою. У навчальному курсі взяли участь науково-педагогічні працівники Харківського національного університету Повітряних Сил із залученням представників Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

За результатами успішного проходження навчального курсу з порядку організації процесу планування на тактичному рівні за стандартами НАТО (The Introduction to the Decision Making Process at the Tactical Level Course), усі слухачі отримали сертифікати.

Участь нашого університету у заходах під егідою НАТО у рамках Програми DEEP підвищує імідж університету та Повітряних Сил Збройних Сил України в цілому на міжнародній арені та сприяє удосконаленню рівня фахової підготовки науково-педагогічних працівників та методики викладання дисциплін і підготовки курсантів, –
зауважив ТВО начальника університету генерал-майор Олександр Турінський.

Попередній запис

Військовослужбовці університету здали кров для поранених

Наступний запис

В університеті відбувся випуск студентів