Новини

ВОЛОДАР «ПОВІТРЯНОГО ОСКАРУ» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

«Пам’ятаю, як школярем пильно та із захопленням дивився пілотажі різних льотчиків… Я і мріяти не міг, що колись усі дивитимуться на мене… Просто йшов до своєї мети та досягнув її. Авіація – це хвороба. Я закохався в небо ще з другого класу, відтоді нічого не змінилось»… Рік тому учень багаторазового переможця авіашоу в Європі полковника запасу Олександра Оксанченка, льотчик першого класу 831-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Повітряних Сил Збройних сил України підполковник  Юрій Булавка повернувся на Батьківщину зі спеціальним призом “Статуетка “повітряних оскарів” Cumulus за найкращий пілотаж на літаку-винищувачі Су-27, який він продемонстрував під час авіаційного показу «Gdynia Aerobatic 2019» (Республіка Польща). Український льотчик вразив тоді своїм виступом публіку польського авіаційного показу, який відбувався впродовж 16-18 серпня 2019 року, та отримав одну з найважливіших нагород в галузі авіації.

На демонстраційний виступ українського льотчика на бойовому винищувачі Су-27 з’їхалися прихильники авіації з усієї Європи, а колеги з інших країн не стримували своє захоплення від виконання фігур вищого пілотажу, які на інших літальних апаратах важко відтворити. Пілот першого класу Булавка у 15-хвилинному показі вразив глядачів виучкою, продемонструвавши фігури вищого пілотажу та маневреність бойового винищувача.

Це була друга поспіль перемога українського льотчика: у середині липня 2019 року на авіабазі Фейрфорд у Великій Британії проходило одне із найбільших світових авіашоу за кількістю присутніх глядачів та авіатехніки Royal International Air Tattoo (RIAT) і на бойовому літаку-винищувачі Су-27 Булавка показав найкращий сольний пілотаж. отримав кубок за найкращий одиночний пілотаж на бойовому літаку. Варто зазначити, що на цьому кубку викарбувані імена льотчиків-пілотажників, котрі його отримували. Зокрема є і ім’я Миколи Коваля, який у 1996 році виступав на Су-27.

Попередній запис

КРАЩИЙ ПІЛОТАЖНИК #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Наступний запис

Підсумки винахідницької діяльності випускників факультету зенітних ракетних військ