Вражаючий світ Шекспіра

Вражаючий світ Шекспіра

«Гріхи інших судити Ви так старанно рветесь, почніть зі своїх і до чужих не доберетесь»

Вільям Шекспір (William Shakespeare) (26 квітня 1564-3 травня 1616) — великий англійський поет і драматург, один з видатніших драматургів світу, автор 10 трагедій, 16 комедій, 6 історичних хронік.

Шекспір  іменується національним поетом Англії. Дійшли до нас роботи , написані спільно з іншими авторами, які складаються з 38 п’єс, 154 сонетів, 4 поем і 3 епітафій. П’єси Шекспіра переведені на всі основні мови і ставляться у театрах частіше, ніж твори інших драматургів.

«Одні народжуються великими, інші досягають величі, третім його нав’язують»

Шекспіром до тридцяти років вже були написані знамениті поеми: «Венера і Адоніс», «Лукреція» і саме завдяки ним вперше заговорили про Шекспіра. Пізніше створюються  п’єси з історії Англії – «Генріх VI», «Річард II», комедії – «Комедія помилок», «Приборкання норовливої» і трагедія «Тит Андронік». Безліч великих робіт, які заслуговують на увагу: «Король Джон», трагедія – «Ромео і Джульєтта», «Генріх IV», «Генріх V», блискучий цикл комедій – «Багато галасу даремно», «Віндзорські пустунки», «Дванадцята ніч», « Два Веронца », «Безплідні зусилля любові », «Сон в літню ніч», «Венеціанський купець ».

У 1600 році Шекспір написав свої найзнаменитіші на сьогоднішній день творіння: «Юлій Цезар», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір», «Макбет». Після пішов період античних трагедій: «Антоній і Клеопатра», «Коріолан», «Тімон Афінський». Творчий шлях драматурга (на нелегкій ниві) завершується трагікомедіями: «Перікл», «Цімбелін», «Зимова казка», «Буря».

Творчість Вільяма Шекспіра зробило великий внесок в історію світового мистецтва, а також величезний вплив на розвиток театру і всієї культури.

«Любов всесильна: немає на землі ні горя – вище кари її, ні щастя – вище насолоди служити їй»

До вашої уваги бібліотека університету представляє віртуальну виставку з фонду рідкісних книг, рукописів та архіву. Деяким екземплярам вже понад 100 років які мають велику історичну та культурну  цінність. Віртуальна виставка дає Вам змогу зануритись у шекспіровський світ, дізнатися багато цікавого про поеми різного жанру, поринути у світ античної доби, та пізнати трагедії і комедії ренесансу.

Список літератури

Для перегляду документа вам необхідно натиснути на номер тому книги і перейти в розділ змісту. Ви зможете переглянути в повному тексті передмову до творів Шекспіра.

Вражаючий світ Шекспіра

84(0)4

Ш41

Шекспиръ : в 5 т. / под ред.  С. А. Венгерова. – Спб. : Брокгаузъ-Ефрона

(Библиотека великихъ писателей), 1902-1904. –

Т. 1. – 1902. – 575 с. : ил.

Т. 2. – 1902. – 578 с. : ил.

Т. 3. – 1902. – 596 с. : ил.

Т. 4. – 1903. – 607 с. : ил.

Т. 5. – 1904. – 609 с. : ил.

Вражаючий світ Шекспіра

84(0)4

Ш41

Шекспир В.

Полное собрание сочинений : в 8 т. / под общ. ред. С. С. Динамова,

А. А. Смирнова. – [Л.] : Academia, 1936. –

Т. 3. – 1937. – 683 с. : ил.

Т. 5. – 1936. – 639 с. : ил.

Останні новини бібліотеки університету