Новини

За пам’ять! За славу! За честь! Кожедубовці – продовжувачі славетних традицій!

7 червня в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися святкові заходи з нагоди святкування 99 – ої річниці з Дня народження тричі Героя, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба.

Розпочалось свято з урочистого ранкового шикування особового складу університету  під час якого заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з бойової підготовки генерал-лейтенант Павло Зуєв звернувся з привітальним словом, в якому  відзначив високий професіоналізм та вірність військовим традиціям військовослужбовців та працівників навчального закладу. У своєму виступі він наголосив, що такі приклади героїзму видатних людей, надихають та вчать майбутнє покоління любити та поважати свою державу та віддано боронити її!

Іван Микитович Кожедуб найбільш результативніший льотчик – винищувач, майстер наступального двобою, який виконав під час Другої Світової війни 330 бойових вилетів, провів 120 повітряних боїв та збив особисто 62 ворожих літака. Його рухи під час бою були доведені до автоматизму. Відмінний снайпер, він влучав у ціль із будь яких положень літака. Останні два FW-190 Кожедуб збив над самим Берліном. За всю війну Іван жодного разу не був збитий! Хоча доводилося сідати в палаючому літаку, а аеродром був укритий свіжими вирвами. Та для того, щоб досягнути таких високих результатів він багато літав, експериментував та постійно відточував пілотажну майстерність.

Наш військовий навчальний заклад з честю та з гордістю носить ім’я Івана Микитовича Кожедуба, тому в рамках святкування цієї визначної дати  було заплановано та проведено ще багато різноманітних заходів: це і урочисте вшанування пам’яті  особовим складом університету на батьківщині льотчика в селі Ображіївка Сумської області та в Шостці; відвідування однойменного музею в Шостці, де військовослужбовці університету мали можливість ознайомитися з експозицією, присвяченою Дню народження льотчика; святкові заходи у військовій частині А4104, під час яких ветерани згадували героїчні подвиги Івана Кожедуба; зустріч курсантів з підростаючим поколінням та проведення уроку мужності і святкового концерту в навчально-виховному комплексі № 6 м. Чугуїв який носить ім’я Івана Кожедуба, з метою військово-патріотичного виховання та вшанування мужності воїнів.

На знак великої пошани до подвигів Івана Микитовича Кожедуба на всіх заходах відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятників легендарному льотчику.

Ім’я видатного льотчика у назві нашого вишу вимагає від усієї університетської спільноти наполегливо працювати, зміцнювати та приумножувати днем за днем досягнення військового навчального закладу, беручи приклад з визначних особистостей з унікальним досвідом, які вкладали свою душу та посвящали життя повітряним красеням!

 

Йому серця всі нині наші.

Акорди  оркестрових  труб

Хай звучать в єдиному марші

В день ювілею Кожедуба!!!

 

Попередній запис

Майбутні аси Повітряних Сил

Наступний запис

Відзначаємо День народження Івана Микитовича Кожедуба на кафедрі авіаційної англійської мови!