НовиниНовини ЗРВ

106-ти річний ветеран зенітних ракетних військ – приклад мужності та життєвої мудрості

1914 року народження, родом з Білорусі, душею українець та патріот серцем – Анісім Васильович Кунічкін в період Другої світової війни проходив службу на посадах начальника штабу зенітного артилерійського дивізіону, командира дивізіону, заступника командира, а починаючи з 1943 року –  командира зенітного артилерійського полку, спочатку озброєного    85-мм, а потім 100-мм зенітними гарматами КС-19. Протягом липня 1941 року, при обороні залізничних станцій Нєгорєлоє, Могилів і Вязьма, 86 озадн під командуванням лейтенанта Кунічкіна А.В. збив 20 гітлерівських літаків. За цей резонансний переможний результат Анісіма Васильовича було нагороджено першим орденом Червоної зірки. В ході бойових дій двічі виводив свої підрозділи з оточення, втративши при цьому мінімальну кількість підпорядкованого особового складу. За роки війни пройшов фронтовими дорогами від Москви до Будапешту. Кавалер двох орденів Червоної зірки, орденів Вітчизняної війни та Богдана Хмельницького. Ветеран війни. В післявоєнний період з 1953 по 1960 роки командир зенітного полку, який прикриває місто Харків від ударів ворожої авіації з повітря. В 1957 році під його керівництвом полк було переозброєно зі ствольної артилерії на ЗРК С-75.

З часу створення на базі Артилерійської радіотехнічної академії імені    Л. Говорова факультету зенітних ракетних військ та в подальшому, при функціонуванні факультету в складі ХВУ і по теперішній час в ХНУПС      ім. І. Кожедуба,  Анісім Васильович постійно опікується питаннями військово – патріотичного виховання курсантів, приділяючи максимум уваги молодому поколінню майбутніх офіцерів – ракетників.

Анісім Васильович мудра, чуйна і всесторонньо розвинена людина з академічною пам’яттю, чудовий сім’янин, який в свій поважний вік опікується проблемами родини, постійно цікавиться суспільно – політичним та громадським життям держави і міста. Спілкуючись з ним складається враження, що ти доторкаєшся до чогось дійсно прекрасного, мудрого і вічного, набираєшся позитивної енергетики та оптимізму.

Багатий життєвий досвід та ерудиція ветерана дійсно заслуговують великої шани і поваги, а його професіоналізм, особиста грамотність і ставлення до людей є прикладом для наслідування майбутніми офіцерами Повітряних Сил Збройних Сил України.

Щиро вітаємо поважного ветерана з 75-ю річницею Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, бажаємо здоров’я і віку та віку!

Попередній запис

ЛЕГЕНДА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ – ГЕНЕРАЛ – МАЙОР АВІАЦІЇ КАРПЄЄВ МИХАЙЛО ПОЛІКАРПОВИЧ

Наступний запис

ПАМꞌЯТЬ ЗАКАРБОВАНА ПОВІК