Кафедра радіоелектронних засобів інформаційного забезпечення і управління зенітними ракетними комплексами та системами зенітних ракетних військ

Колектив очолює кандидат технічних наук старший науковий співробітник, доцент полковник Ігор Сачук, який у 1996 році закінчив факультет зенітних ракетних військ з золотою медаллю та дипломом з відзнакою.

Кафедра готує військових фахівців тактичного рівня для зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України за спеціальністю “Телекомунікації та радіотехніка” та спеціалізацією “Радіоелектронні засоби інформаційного забезпечення і управління зенітними ракетними комплексами та системами Повітряних Сил”.

Випускники кафедри проходять службу на командних пунктах зенітних ракетних дивізіонів, озброєних зенітними ракетними комплексами “Бук-М1”, та груп зенітних ракетних дивізіонів і зенітних ракетних полків, озброєних зенітними ракетними системами С-300П. Також здійснюється підготовка слухачів на курсах підвищення кваліфікації офіцерського складу з питань бойового застосування підрозділів та військових частин зенітних ракетних військ.

Кафедра є центром навчальної, методичної, наукової та виховної роботи.

Науково-педагогічний склад кафедри складає 8 осіб. Серед них Заслужений працівник освіти України кандидат технічних наук професор Валерій Бурцев, який протягом 18 років очолював кафедри факультету зенітних ракетних військ і кандидат технічних наук доцент Сергій Бортновський, який близько 10 років був заступником начальника кафедри.

Історія і здобутки кафедри

Кафедра радіоелектронних засобів інформаційного забезпечення і управління зенітними ракетними комплексами та системами зенітних ракетних військ створена 29 вересня 2011 року на базі кафедри теорії стрільби зенітними керованими ракетами та кафедри бойового застосування комплексів і систем зенітного озброєння факультету зенітних ракетних військ. Вона увібрала у себе найкращі традиції кафедр, які здійснювали підготовку фахівців зенітних ракетних військ у Військовій інженерній радіотехнічній академії ППО імені Маршала Радянського Союзу Л.О. Говорова та Харківському військовому університеті.

На кафедрі викладаються дві групи навчальних дисциплін: група дисциплін системотехнічних основ побудови та бойового застосування комплексів та систем зенітного ракетного озброєння та група дисциплін побудови та бойового застосування засобів командних пунктів зенітних ракетних комплексів та систем зенітних ракетних військ. Починаючи з третього курсу навчання, викладання окремих змістових модулів навчальних дисциплін здійснюється англійською мовою.

На засіданнях кафедри обговорюються питання вдосконалення структури і змісту навчальних дисциплін, методики проведення та матеріально-технічного забезпечення навчальних занять, підготовки науково-педагогічних кадрів і підвищення кваліфікації особового складу кафедри, проведення педагогічних (методичних) експериментів.

У 2016/2017 навчальному році кафедра зайняла ІІІ місце у конкурсі на “Кращий сучасний активний метод навчання”, ІІІ місце у конкурсі на “Кращий друкований та електронний навчальний підручник (посібник)” у номінації “Кращий навчальний підручник (посібник) з військово-спеціальних дисциплін”, підготувала переможця Всеукраїнського конкурсу наукових робіт Сергія Рассоху та фіналіста цього ж конкурсу Юрія Головчака.

Головними напрямками наукової роботи кафедри є: розробка ідеології побудови та розвитку радіоелектронних засобів інформаційного забезпечення і управління зенітними ракетними комплексами та системами зенітних ракетних військ; супроводження їх розробки та модернізації; підвищення рівня безпеки при виконанні бойових стрільб зенітними ракетними комплексами та системами; розробка та впровадження у навчальний процес сучасних тренажно-імітаційних комплексів і візуально-імітаційних моделей елементів систем озброєння зенітних ракетних військ. Фахівці кафедри приймають активну участь у винахідницькій діяльності.

Науково-педагогічні працівники кафедри є співавторами більш ніж 350 заявок на винаходи та корисні моделі. У Всеармійському конкурсі “Кращий винахід року” представники кафедри вибороли Диплом ІІ ступеню у номінації “Техніка зв’язку” і Диплом І ступеню у номінації “Медицина”.

Високий рівень наочності та військової спрямованості навчального процесу кафедри забезпечується проведенням занять у спеціалізованих аудиторіях, де розгорнуті класні зразки станції виявлення цілей 9С18М1 та пункту бойового управління 9С470М1 командного пункту ЗРК “Бук-М1”, та на навчально-бойовому зразку пункту бойового управління 5К56С командного пункту ЗРС С-300П. Значну роль у збереженні та розвитку навчально-матеріальної бази та забезпеченні навчальних занять відіграє інженерно-технічний склад кафедри, представлений двома начально-лабораторними комплексами.

Особовий склад кафедри прикладає великих зусиль у справу поповнення зенітних ракетних військ Повітряних Сил висококваліфікованими офіцерами.

Останні новини факультету ЗРВ