Новини

ГОЛОВНЕ ВИЖИТИ ТА ПОВЕРНУТИСЯ ДОДОМУ!

Школа виживання, під час якої проходить інтенсивне навчання навичкам виживання в умовах максимально наближених до реалій сучасних гібридних конфліктів є обов’язковим елементом підготовки військовослужбовців.

 

На базі факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу Харківського національного університету імені Івана Кожедуба у місті Миколаєві в період з 11 по 18 червня 2021 року  відбувся навчально-методичний збір з начальниками пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України, впродовж якого військовослужбовці пройшли базовий курс з виживання в умовах автономного існування (Програма  підготовки відповідно до ВСТ 04.113.001.-2018(01) з обсягом навчального часу 43 академічні години. Аналог НАТО: SERE Level B (MOD) (APRP 3.3.7.5/STANAG 7196).|

 

Особливу увагу в ході зборів було приділено практичній складовій: виживання в умовах безлюдного місця; дії на території противника в разі ізоляції; принципи поводження в полоні; взаємодія з пошуково- рятувальними силами та евакуація. Кожен з етапів проходив під постійним контролем фахівців, які вже мають практичний досвід, що, безумовно, забезпечило адаптацію курсу відповідно сучасним українським реаліям.

 

“Головне завдання – навчити особовий склад екстремальному виживанню в мирний та у воєнний час. При аварійному покиданні літального апарату льотчик повинен вміти вижити до того моменту, як прибудуть сили і засоби для його порятунку, як з води, так і з суші. Такі курси повинен пройти кожен військовослужбовець Збройних Сил України”, – наголосив начальник зборів з виживання в умовах автономного існування полковник Руслан КОРОЛЬ.

 

Медичне забезпечення організовував начальник медичної служби факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу університету майор медичної служби Володимир ГІБОЛЕНКО. Завдяки його професійним діям за весь період зборів не було жодних випадків травматизму, захворювань та харчових отруєнь.

 

Значимість та необхідність подібних курсів  виживання в контексті психологічної та індивідуальної підготовки бійців під час виконання завдань за призначенням в надважких стресових умовах важко переоцінити, особливо в умовах сьогодення, коли наша країна ось вже сім років стримує ворога на Сході. “Тільки в реальних випробуваннях людина може набути здатності подолання психологічного стресу, ефективного використання підручних засобів для захисту від несприятливих факторів природного середовища, добування води та їжі. ТІЛЬКИ ТАК ЗАГАРТОВУЄТЬСЯ ВОЛЯ СПРАВЖНІХ БІЙЦІВ!” – відмітив заступник начальника зборів підполковник Володимир АКТЯНОВ.

Попередній запис

НАТО - МАЙБУТНЄ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ!

Наступний запис

Teambuilding по-військовому