Секція військових багатоборств

Військові багатоборства в університеті

Ми виховали:


0
Майстрів спорту

Багатоборство – це один з найдавніших видів спорту. Перші згадки багатоборства (змагання з пентатлону) можна знайти в хроніках античної Греції та відносяться до 18-ї Олімпіади 708 р. до н.е.

Багатоборство – це дуже складний, цікавий та багатогранний вид спорту, який одночасно поєднує в собі декілька напрямків. Під час змагань спортсмен повинен бути налаштований на боротьбу яка триває до п’яти діб.

Задля успіху спортсмен-багатоборець повиненим бути всебічно розвиненим. Найкращі результати досягаються при гармонійному поєднанні технічного виконання та координації, швидкості та швидкісно-силової витривалості, сили та аналітичного складу мислення.

В стінах університету є команда з військових багатоборств, керівником та наставником якої є начальник кафедри Фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Віталій Миколайович Кирпенко. Завдяки Віталію Миколайовичу наша команда починаючи з 2017 року отримала можливість виступати на змаганнях європейського рівня з авіаційного п’ятиборства, де на перших змаганнях у місті Каунас (Литва) зарекомендувала себе як високопрофесійна, виборовши два третіх командних місця серед чоловіків та жінок. Для нашої команди це стало великим поштовхом в подальшій професійній підготовці до змагань. Команда багатоборців – це одна велика родина, вихованням і тренуванням якої займаються Майстер спорту України Міжнародного класу Євген Васильович Божко, Майстер спорту України Андрій Іванович Полтавець.

Спортивна команда, в залежності від змагального сезону, одночасно тренує:

 1. Авіаційне п’ятиборство: стрільба з пневматичного пістолета 10 м., плавання 100 м. з перешкодами, баскетбольний тест, фехтування, подолання смуги перешкод CISM, спортивне орієнтування.
 2. Військове п’ятиборство: стрільба з великокаліберної гвинтівки 300 м., подолання смуги перешкод CISM., метання гранати на точність та дальність, плавання 50 м. з перешкодами, крос 8000 м.
 3. Військово-прикладне семиборство: стрільба з пневматичної зброї, підтягування на перекладині, біг 100 м., подолання загальновійськової смуги перешкод 400 м., метання гранати на дальність, плавання 50 м., біг 3000 м.
 4. Багатоборство ВСК: підтягування на перекладині, подолання загальновійськової смуги перешкод, біг 100 м, біг 3000 м.
 5. Літній поліатлон: плавання 100 м., стрільба з пневматичного пістолета 10 м., біг 100 м., біг 3000 м.
 6. Офіцерське триборство: стрільба із ПМ 25 м., плавання 100 м., біг 3000 м.
 7. Спортивне орієнтування, легка атлетика та ін.

Тренування команди відбувається на базі нашого університету, яка завдяки внеску керівництва відповідає усім вимогам підготовки спортсменів міжнародного рівня. З метою обміну досвідом підготовки спортсменів,  якісного виступу на всеукраїнських та міжнародних змаганнях регулярно проводяться навчально-тренувальні збори на базах інших ВВНЗ, окремих військових частин та за кордоном (Кенія).

«Навчая інших, ми навчаємось самі» Луций Анней Сенека

Процес тренування – двосторонній процес. Викладачі кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту в процесі підготовки спортсменів застосовують інноваційні методи едукації, які відповідають найсучаснішим тенденціям освіти. Це вимагає від викладачів постійного спостереження за розвитком сучасних напрямків освіти та підготовки спортсменів. Високий рівень викладачів кафедри стимулює прагнення до самореалізації спортсменів – курсантів нашого ВВНЗ.

Сучасний військовослужбовець в умовах бойових дій повинен миттєво реагувати на зміну обставин, швидко приймати адекватні до ситуації рішення, мати високу фізичну підготовку, психологічну стійкість та високий інтелектуальний рівень. Всі ці якості тренує та розвиває багатоборство. Окрім цього спілкування та обмін досвідом з військовослужбовцями інших країн розширює світогляд та стимулює розвиток самосвідомості.

Незважаючи на невеликий час існування команди нашого університету спортсмени досягли значних успіхів:

 • 2 місце в особистому заліку у чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщені серед молоді посів Нестор Лучик, з результатом 8.30 на дистанції 3000 метрів – 2020 рік, м. Суми.
 • 3 командне місце у відкритому чемпіонаті Північних країн Європи з авіаційного багатоборства – 2019 рік, м. Каунас, Литва: 1 місце в особистому заліку та в плаванні, 3 місце в стрільбі – Дмитро Кметюк; 1 місце в подоланні смуги перешкод – Дмитро Єрема; 3 місце в подоланні смуги перешкод – Андрій Полтавець;

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Єрема Дмитро, Кметюк Дмитро.

 • 3 командне місце у регіональному чемпіонаті Європи із спортивного орієнтування – 2019 рік, м. Сквежина, Польша: 3 місце в естафеті – команда жінок.

Склад команди: Станіслав Комбаров, Олександра Хахалкіна, Анастасія Кушнєрова в складі збірної команди України.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з військового п’ятиборства – 2019 рік, м. Харків: 2 місце в особистому заліку, 1 місце в плаванні та стрільбі – Дмитро Кметюк; 3 місце в особистому заліку – Дмитро Єрема; 2 місце в плаванні та 3 місце в стрільбі – Владислав Юдін; 2 місце в подоланні смуги перешкод – Вадим Рудь.

Склад команди: Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк, Вадим Рудь, Ярослав Васюта, Рома Смитюх.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з воєнізованого кросу на 3 км. із метанням гранати та стрільбою – 2019 рік, м. Львів: 1 місце в особистому заліку – Нестор Лучик; 3 місце в особистому заліку – Андрій Полтавець; 3 місце в особистому заліку (серед жінок) – Вікторія Костенко.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Кметюк, Нестор Лучик, Андрій Чорногод, Михайло Гомулько, Антон Романенко, Владислав Заріцький, Анастасія Кушнєрова, Вікторія Костенко.

 • 1 командне місце на командному чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщені – 2019 рік, м. Суми.

Нестор Лучик у складі збірної команди харківської області.

 • 1 командне місце на командному чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу, 2019 рік, с. Олешки.

Нестор Лучик у складі збірної команди Харківської області.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з спортивного орієнтування – 2019 рік, м. Харків: 2 місце в особистому заліку (серед жінок) – Анастасія Полянська; 3 місце в особистому заліку – Станіслав Комбаров.

Склад команди: Дмитро Єрема, Станіслав Комбаров, Максим Дзьоба, Анастасія Кушнєрова.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України та семи міжвідомчими формуваннями з військово-прикладного семиборства – 2019 рік, м. Харків: 1 місце в особистому заліку – Владислав Поплавець (виконав норматив «Майстра Спорту України»); 3 місце в особистому заліку – Дмитро Кметюк.

Склад команди: Дмитро Кметюк, Олександр Красаков, Владислав Поплавець, Вадим Рудь, Михайло Безуглий.

 • 3 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з поліатлону – 2019 рік, м. Львів: 3 місце в особистому заліку – Олександр Красаков (виконав норматив «Майстра спорту України»).

Склад команди: Дмитро Кметюк, Олександр Красаков, Владислав Поплавець, Андрій Чорногод, Михайло Гомулько.

 • 2 командне місце у відкритому чемпіонату Північних країн Європи з аеронавтичного багатоборства – 2018 рік, м. Уппсала, Швеція: набрав суму очок, яка перевищувала дійсний рекорд світу – Дмитро Кметюк, посівши 1 місце в особистому заліку, 1 місце з плавання, 1 місце з орієнтування, 2 місце з фехтування, 2 місце зі стрільби; 2 місце з плавання – Владислав Юдін.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з військового п’ятиборства – 2018 рік, м. Львів: 1 місце в особистому заліку та 2 місце в метанні гранати – Дмитро Єрема; 1 місце в плаванні – Дмитро Кметюк; 1 місце з легкоатлетичного кросу – Нестор Лучик; 3 місце в плаванні та 3 місце в подоланні смуги перешкод – Владислав Юдін; 3 місце в стрільбі – Андрій Полтавець.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк, Михайло Безуглий, Ярослав Васюта.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з легкоатлетичного кросу – 2018 рік, м. Десна: 1 місце з бігу на 3 км – Владислав Юдін; 1 місце з бігу на 5 км – Нестор Лучик; 2 місце з бігу на 1 км – Дмитро Єрема; 3 місце з бігу на 5 км – Михайло Гомулько; 3 місце з бігу на 10 км – Андрій Полтавець.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Андрій Чорногод, Нестор Лучик, Михайло Гомулько, Анастасія Кушнєрова.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України та семи міжвідомчими формуваннями з військово-прикладного семиборства – 2018 рік, м. Харків: 2 місце в особистому заліку – Михайло Безуглий (виконав норматив «Майстра Спорту України»)

Склад команди: Владислав Поплавець, Олександр Красаков, Вадим Рудь, Зарицький Владислав, Михайло Безуглий.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ зі спортивного орієнтування – 2018 рік, м. Харків.

Склад команди: Дмитро Єрема, Анастасія Кушнєрова, Станіслав Комбаров, Едуард Гігічгорі.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з поліатлону – 2018 рік, м. Львів: 1 місце в Кубку України та 3 місце в чемпіонаті ЗСУ – Андрій Полтавець; 3 місце в Кубку України та 2 місце з бігу на 3 км – Владислав Юдін; 2 місце метання гранати – Дмитро Єрема; 2 місце з бігу на 100 метрів – Владислав Поплавець; 2 місце зі стрільби – Дмитро Кметюк.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк, Владислав Поплавець, Вадим Рудь

 • 3 командне місце в чоловічому та жіночому заліках на відкритому чемпіонаті Європи з авіаційного багатоборства – 2017 рік, м. Каунас, Литва: 2 місце в плаванні – Дмитро Кметюк;

Склад команди: Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк, Анастасія Кушнєрова.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з військового п’ятиборства – 2017 рік, м. Львів: 3 місце в особистому заліку та 2 місце в плаванні – Владислав Юдін; 1 місце в метанні гранати – Дмитро Єрема; 1 місце в плаванні – Дмитро Кметюк.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Єрема, Дмитро Кметюк, Євген Мухортов.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ зі спортивного орієнтування – 2017 рік, м. Харків: 2 місце в особистому заліку – Анастасія Кушнєрова; 3 місце в особистому заліку – Андрій Литвин.

Склад команди: Андрій Литвин, Владислав Ковбаса, Дмитро Кметюк, Анастасія Кушнєрова.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з багатоборства ВСК – 2016 рік, м. Одеса: 1 місце в особистому заліку, 2 місце з підтягувань та 3 місце з бігу на 3 км – Андрій Полтавець, 1 місце з подолання смуги перешкод та 1 місце з бігу на 100 метрів – Тарас Гаврилець; 2 місце з бігу на 3 км – Владислав Ковбаса. Андрій Полтавець, Тарас Гаврилець та Олександр Донник – виконали норматив «Майстра спорту України». Владислав Ковбаса, Владислав Юдін та Анатолій Солодовников – виконали норматив «Кандидата в Майстри спорту».

Склад команди: Андрій Полтавець, Тарас Гаврилець, Владислав Ковбаса, Анатолій Солодовников, Олександр Донник, Владислав Юдін.

 • 1 командне місце в естафеті та 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з спортивного орієнтування – 2016 рік, м Львів.

Склад команди: Андрій Литвинов, Владислав Ковбаса, Олександр Донник, Анастасія Кушнєрова.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з офіцерського триборства – 2016 рік, м. Київ: 2 місце з плавання – Дмитро Кметюк; 1 місце з бігу на 3 км – Андрій Полтавець; 3 місце з бігу на 3 км – Владислав Юдін.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Юдін, Дмитро Кметюк, В’ячеслав Доброжанський.

 • 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ з багатоборства ВСК – 2015 рік, м. Одеса.

Склад команди: Андрій Полтавець, Владислав Ковбаса, Тарас Гаврилець, Анатолій Солодовников, Олександр Донник, Владислав Юдін.

 • 1 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України з прикладного плавання; 2 командне місце на чемпіонаті Збройних Сил України з офіцерського триборства – 2013 рік, м. Севастополь.

Склад команди: Євген Ілл’єнко, Роман Джус, Андрій Полтавець, Сергій Маняк, Віктор Мякіньков, Владислав Юдін.

 • 2 командне місце на чемпіонаті України з літнього поліатлону – 2013 рік, м. Ялта: 1 місце в особистому заліку – Сергій Маняк, 2 місце в особистому заліку – Віктор Мякіньков, 3 місце в особистому заліку (юнаки до 18) – Владислав Юдін

Склад команди: Сергій Маняк, Віктор Мякіньков, Денис Шеванюк, Владислав Юдін.

Спортивне звання Майстер Спорту отримали:

Андрій Полтавець

Владислав Ковбаса

Владислав Юдін

Дмитро Єрема

Олександр Красаков

Владислав Поплавець

Вадим Рудь

Михайло Безуглий

Дмитро Кметюк

Нестор Лучик

Кожне досягнення нашої збірної – це поєднання самовіддачі спортсменів, підтримки та настанови тренерів, а також дуже важливої роботи керівництва університету. Тільки у поєднанні цих факторів можливий подальший розвиток збірної команди.

Спортсмени нашої збірної представляють Україну на міжнародних змаганнях з військового та авіаційного п’ятиборств, спортивного орієнтування. За останні роки виступили, стали призерами, чемпіонами та рекордсменами у складі збірної команди Збройних Сил України в Австрії, Польщі, Литві, Швеції та республіці Білорусь. Ми завжди раді та готові допомогти стрімким та цілеспрямованим курсантам.

Щиро вітаємо спортсменів-багатоборців нашого університету і бажаємо подальших спортивних звершень!

Тренерський склад

Полтавець Андрій

Майстер спорту України

підполковник

АНДРІЙ ІВАНОВИЧ ПОЛТАВЕЦЬ

Божко Євген

Майстер спорту України

Міжнародного класу

працівник ЗС України

ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ БОЖКО

Фотогалерея