НовиниНовини Льотного факультету

ЛЕГЕНДА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ – ГЕНЕРАЛ – МАЙОР АВІАЦІЇ КАРПЄЄВ МИХАЙЛО ПОЛІКАРПОВИЧ

Зі старих світлин часів Другої світової війни дивляться на нас ветерани, безсмертні подвиги яких назавжди викарбувались в історію Батьківщини..

Льотний факультет Харківського  національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба є гідним продовжувачем бойових традицій ветеранів Другої світової війни. Їх героїчний приклад, відданого служіння Батьківщині – є безцінним досвідом для національно – патріотичного виховання та дороговказом для наслідування для нинішніх  і майбутніх оборонців України, особливо тепер, коли ворог здійснює збройну агресію проти суверенітету нашої Держави.

Яскравим прикладом є ветеран Другої світової війни генерал – майор авіації Михайло Полікарпович КАРПЄЄВ. Він народився 21 листопада 1922 року в місті Чебоксари. У 1940-1941 роках навчався в Свердловській військовій авіаційній школі пілотів. 19 – річним юнаком він розпочав свій бойовий шлях, захищаючи та звільняючи Батьківщину, рідний край  від підступного ворога на самих тяжких та  кровопролитних напрямах – Ленінградському, Південному, 4-му Українському і 3-му Білоруському фронтах Другої світової війни.

За цей період  виконав 350 бойовий вильотів, з них  110 – на  штурмовику  ІЛ-2, під час яких знищив 25 танків, 27 гармат, 40 автомобілів, 60 залізничних вагонів з технікою і живою силою супротивника, понад 300 солдат і офіцерів фашистської армії. Війну закінчив на посаді заступника командира штурманської авіаційної ескадрильї 75-го гвардійського штурмового авіаційного полку 1-ї гвардійської штурмової авіаційної дивізії (1-я повітряна армія, 3-й Білоруський фронт).

За мужність і героїзм, проявлені в боях з нацистськими загарбниками, в 1945 році Михайлу Полікарповичу присвоєно звання Героя.

Після війни продовжив військову службу та у  1966-78 роках керував кафедрою тактики в Харківському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, невтомно  передаючі майбутнім авіаторам свій великий бойовий досвід, фахові навички та знання.

Почесний громадянин міста Харкова –  Михайло Полікарпович КАРПЄЄВ по праву вважається людиною – легендою. Він і сьогодні займає активну громадську позицію, наполегливо навчає та виховує молодь, спрямовує та мотивує нові покоління курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на досягнення головної мети –  надійного захисту  незалежності та територіальної цілісності повітряних кордонів України.

Попередній запис

Берегиня роду і народу

Наступний запис

106-ти річний ветеран зенітних ракетних військ – приклад мужності та життєвої мудрості