Льотний факультет

Кафедра повітряної навігації та бойового управління авіацією

Кафедра є профілюючою з підготовки військових фахівців тактичного рівня за спеціальністю “ Бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з’єднань) авіації Повітряних Сил”, за спеціалізаціями:

  • навігація та бойове застосування літальних апаратів;
  • бойове управління польотами авіації.

Очолює кафедру полковник Шейгас Олександр Костянтинович. Військовий штурман 1-го класу, кандидат технічних наук, доцент. Загальний наліт понад 2000 годин. Засвоєні типи літальних апаратів: Ан-12БК, Ан-12Б, Ан-26.

Науково-педагогічні працівники кафедри проводять виховну, навчально-методичну, військово-наукову роботу зі слухачами та курсантами. Науковий потенціал кафедри: Професор Тимочко О.І. – доктор технічних наук, професор, професор Дубнюк А.В. – кандидат технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, професор Григорецький В.О. – кандидат технічних наук, заступник начальника кафедри Афанасьєв В.В. – кандидат технічних наук, доцент, доцент Зенович О.Є. – кандидат технічних наук, доцент. Весь викладацький склад має практичний досвід у військах.

З 2015 року теоретична та практична підготовка курсантів здійснюється згідно оновленої концепції трьохступеневої системи льотної підготовки за навчальними планами та програмами підготовки фахівців освітньо – кваліфікаційного рівня „Магістр” з терміном навчання 5 років (3,5 роки – ОКР „Бакалавр” та 1,5 роки ОКР „Магістр”).

Кафедра має сучасну комп’ютерну навчально-матеріальну базу. Розгорнуто навчальний командний пункт, що дозволяє особовому складу, який навчається, вдосконалювати військову майстерність, практично відпрацьовувати отриманні знання, проводити командно-штабні військові ігри, а також досліджувати і створювати сучасні інформаційні моделі і тренажери для підготовки курсантів.

Спеціалізація “Навігація та бойове застосування літальних апаратів”

Курсанти-штурмани проходять теоретичне навчання на льотному факультеті. Практична підготовку, починаючи з 2-го курсу, курсанти проходять у навчальній авіаційній бригаді де виконують польоти на літаку Ан-26ш.

На випускних курсах, відповідно розподілу за родами авіації, курсанти теоретично вивчають теорію та експлуатацію літаків Су-24М, Іл-76МД.

Протягом навчального року вдосконалено практичну підготовку курсантів – штурманів шляхом створення на базі кафедри Тренажно – моделюючого комплексу „Віраж – РД (Ш)”. З курсантами проводяться навчальні заняття та тренажерна підготовка з можливістю моделювання управління польотами на будь – якому аеродромі з можливістю виконання польоту з робочого місця штурмана екіпажу літака АН-26; вдосконалено практичну підготовку курсантів шляхом проведення тренажерної підготовки на тренажерах літаків СУ-24М та ИЛ-76МД.

Після закінчення університету випускники призначаються на посади штурманського складу авіаційних частин.

Спеціалізація “Бойове управління польотами авіації”

Підготовка курсантів здійснюється з використанням комплексного тренажеру з підготовки осіб групи керівництва польотами “Віраж РД”.

На 3 курсі навчання курсанти набувають теоретичних знань та практичних навичок на тренажно – моделюючому комплексі „Віраж РД” та в навчальній авіаційній бригаді в якості керівників зони посадки;

На 4 курсі навчання курсанти набувають теоретичних знань та практичних навичок на тренажно – моделюючому комплексі „Віраж РД” та в навчальній авіаційній бригаді в якості офіцерів бойового управління КП та передових авіаційних навідників з виконанням польового виходу на місцевість та виконанням наведень екіпажів літальних апаратів на наземні цілі.

На 5 курсі навчання курсанти набувають теоретичних знань та практичних навичок у бригадах тактичної авіації в якості офіцерів бойового управління КП.

Після закінчення університету випускники призначаються на посади осіб групи керівництва польотами, передових авіаційних навідників групи бойового управління авіацією, на командні пункти та пункти наведення авіації.

Льотна практика курсантів ОБУ

Відповідно Концепції триступеневої системи льотної підготовки курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил, уже цього року курсанти спеціалізації “Бойове управління польотами авіації” – (офіцери бойового управління) приступили до виконання ознайомчих польотів на навчальному літаку Л-39 з метою відчуття фізіологічних процесів які впливають на льотчика-винищувача при виконанні ним різних фігур простого й складного пілотажу, наведенню на наземні й повітряні цілі, побудові маневру заходу на посадку тощо….

У контексті реалізації Концепції триступінчастої системи льотної підготовки курсантів університету, цього року курсанти всіх спеціалізацій вже на першому курсі мають у своєму активі по кілька тренувальних стрибків з парашутом.

Льотна підготовка безсумнівно дозволить підвищити ефективність і якість практичної підготовки курсантів ОБУ по виконанню управлінь екіпажами. Адже протягом льотної практики курсанти беруть безпосередню участь у комплексі заходів щодо підготовки до польотів і безпосередньо брати у польотах.

Програма льотної підготовки на навчальному літаку передбачає польоти по колу, у зону на простий і складний пілотаж, за маршрутом з відпрацьовуванням елементів навігації,  на перехоплення повітряних цілей і атаки наземних цілей з різних видів маневру.

У плані підготовки курсантів ОБУ як передових авіанавідників хочеться відзначити, що з 2013 року відновлена теоретична підготовка курсантів (з польовим виходом на місцевість), а з 2014 року реалізована й практична підготовка курсантів по виконанню візуальних наведень літальних апаратів на наземні цілі.

Наукові досягнення курсантів факультету

Липень 2016 року. Великобританія. Курсанти кафедри здобули перемогу на  всеукраїнському конкурсі “Авіатор 2016″та відвідали міжнародний авіаційний салон Farnboro.

Начальник кафедри

полковник

ШЕЙГАС
ОЛЕКСАНДР КОНСТЯНТИНОВИЧ

Кафедри факультету

Пільги випускників факультету

Випускники льотного факультету по закінчення навчання та призначенні на офіцерські посади порівняно з іншими фахівцями мають пільги:

[bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Пільгове нарахування вислуги років (2 роки за 1 календарний рік)” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box][bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Підвищене грошове забезпечення” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box][bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Додаткова профілактична відпустка” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box]
[bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Першочергове отримання житла” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box][bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Присвоєння чергових військових звань на рік раніш” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box][bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Безкоштовне харчування за льотною нормою” el_class=”min-height-110″]
[/bsf-info-box]
[bsf-info-box icon_type=”selector” icon=”Defaults-check” img_width=”48″ icon_size=”16″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”circle” icon_color_bg=”#333333″ icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ read_more=”none” read_text=”Read More” hover_effect=”style_1″ pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#565656″ box_bg_color=”#fafafa” title=”Додаткове забезпечення льотною формою одягу”]
[/bsf-info-box]

Довiдник абiтурiєнта

Льотний факультет

Останні новини кафедри повітряної навігації та бойового управління авіацією