Комплексний тренажер льотчика літака Л-39 (ТКС-Л39С)

Навчально-матеріальна база комплексного тренажеру вертольоту Ми-8МТВ

Комплексний тренажер льотчика літака Л-39 (ТКС-Л39С), розроблений українським підприємством ТОВ «МАРКЕТ-МАТС» м. Львів, яке є одним з провідних розробників та виробників тренажерів та тренажерно-моделюючих комплексів для Збройних Сил України, спільно з Львівським державним авіаремонтним заводом державного концерну «УкрОборонПром».

Стаціонарний комплексний тренажер ТКС-Л39С літака Л-39 – це новітній навчально-тренувальний засіб, призначений для забезпечення ефективного навчання курсантів льотних навчальних закладів та підтримки навичок льотного складу з пілотування, навігації та елементів бойового застосування .

ТКС-Л39С є високоефективним автоматизованим навчально-тренувальним засобом. Він дозволяє відпрацьовувати 100% підготовчих вправ, не менше 85% вправ з пілотування, 75% справ з бойового застосування та дій в особливих випадках польоту.

ТКС-Л39С дозволяє відпрацьовувати в реальному масштабі часу і удосконалювати навички при виконанні наступних завдань:

 1. Перевірка бортового устаткування перед польотом;
 2. Підготовка до запуску, запуск і випробування двигуна;
 3. Підготовка до вирулювання і рулювання в денних і нічних умовах;
 4. Зліт і набір висоти в денних і нічних умовах, політ по колу;
 5. Виконання фігур простого, складного і вищого пілотажу;
 6. Пілотування літака візуально і по приладах у всьому діапазоні висот, швидкостей, кутів крену і тангажа, в тому числі в критичних режимах польоту (звалювання, штопор нормальний і перевернутий, виведення з нього);
 7. Пілотування літака по дублюючим приладам;
 8. Політ за маршрутом;
 9. Виконання групового польоту у складі пари;
 10. Виконання польотів на бойове застосування;
 11. Виконання предпосадочного маневру і заходу на посадку, в тому числі посадка вдень і вночі, в складних метеоумовах;
 12. Відпрацювання дій в особливих випадках польоту (при різних відмовах устаткування і систем літака).
Комплексний тренажер літака Л-39

Комплексний тренажер літака Л-39

Робоче місце інструктора комплексного тренажеру літака Л-39

Робоче місце інструктора комплексного тренажеру літака Л-39

На сьогоднішній день загальна методика тренажерної підготовки до польотів на літаку Л-39 визначається ” Курсом наземної та льотної підготовки курсантів на літаку Л-39″. Але враховуючи, більшу функціональність нового тренажеру ТКС-Л39 льотним факультетом сумісно з льотно-методичним відділенням університету вдосконалено методику підготовки курсантів саме на цьому тренажері. Вона за переліком та змістом вправ відповідає програмі льотної підготовки, але враховуючи недостатнє забезпечення льотної підготовки курсантів паливно-мастильними матеріалами та авіаційною технікою обсяги тренажерної підготовки курсантів будуть збільшені на 20-30% (в залежності від курсу навчання).

Підготовка курсантів організована в індивідуальному порядку згідно затверджених тижневих погодинних план-графіків занять. З курсантами перед початком занять на тренажері проводиться наземна підготовка. Напередодні польотів на тренажері, в години самостійної підготовки, з курсантами проводиться попередня підготовка тривалістю не менше 30 хв. Вона проводиться під керівництвом викладача і включає вивчення польотного завдання, самостійну підготовку і контроль готовності. Після кожного заняття на тренажері інструктор проводить розбір польоту і дає оцінку виконаного курсантом польотного завдання. В ході розбору інструктор аналізує помилки, допущені курсантом, вказує їх причини та шляхи усунення і дає завдання на самостійну підготовку, особливу увагу звертає на можливі наслідки помилкових дій при виконанні польотів на літаку.

Очолює комплекс

підполковник

БУТИРЄВ
ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ

Кафедри факультету

Пільги випускників факультету

Випускники льотного факультету по закінчення навчання та призначенні на офіцерські посади порівняно з іншими фахівцями мають пільги:

Пільгове нарахування вислуги років (2 роки за 1 календарний рік)


Підвищене грошове забезпечення


Додаткова профілактична відпустка


Першочергове отримання житла


Присвоєння чергових військових звань на рік раніш


Безкоштовне харчування за льотною нормою


Додаткове забезпечення льотною формою одягу


Довiдник абiтурiєнта

Льотний факультет

Останні новини льотного факультету