НовиниНовини МВС

МІЖНАРОДНЕ ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО СПРИЯЄ ЗМІЦНЕННЮ БОЙОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ АРМІЙ

В Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на факультеті протиповітряної оборони Сухопутних військ силами британських інструкторів зі складу навчально-тренувальної місії операції “ORBITAL”  відбувся випуск пілотного  курсу за напрямком протиповітряної оборони ближньої дії та малої дальності.

Нагадаємо, навчально-тренувальна місія або операція “ORBITAL” проводиться з 2015 року в рамках співпраці між оборонними відомствами України та Великої Британії. Цього року оборонне відомство країни – партнера вирішило подовжити термін місії “ORBITAL” в Україні ще на три роки, до березня 2023 року.

Інструктори з британської армії, які мають значний досвід управління підрозділами ППО в ході міжнародних військових операцій, ділилися знаннями та досвідом  з викладачами профільного вишу з основ організації протиповітряної оборони наземного базування відповідно до процедур Сполученого Королівства.

Основна мета цих курсів — підготовка фахівців-зенітників у відповідності до стандартів країн-членів НАТО з метою подальших сумісних дій.  Програма курсів складається  з питань організації та здійснення планування бойового застосування підрозділів протиповітряної оборони та управління ними на тактичному рівні. Заняття забезпечують необхідну  теоретичну підготовку та закріплення набутих знань при виконанні практичних занять та роботи в групах.

У той же час здійснюється інтенсивний обмін  досвідом, який отриманий в ході виконання завдань з протиповітряної оброни військ під час ведення бойових дій на Сході держави.

— Ми  ділимося із нашими партнерами бойовим досвідом, який отримали підрозділи ППО Сухопутних військ, водночас переймаємо чималий досвід наших британських колег міжнародних військових операцій, — зазначив начальник факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ університету полковник Геннадій Левагін.

Слід зазначити, що у найближчій перспективі до даних курсів будуть залучатися військовослужбовці частин та підрозділів протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України, залучених до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Попередній запис

Бібліотека - інформаційний центр сучасності

Наступний запис

Візит до Есхару