To have another language is to possess a second soul.
Charlemagne
Володіти другою мовою – це як мати другу душу.
Карл Великий

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Вивчення англійської мови визначено одним із пріоритетів стратегії розвитку нашої країни з метою розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору.

Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо, перефразовуючи відомий вислів, той, хто володіє мовами, володіє світом. Загалом людина, яка знає іноземні мови,– різнобічно розвинута особистість, вільніша та більш впевнена у спілкуванні з людьми. Адже кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось нового. Так, наприклад, англійська мова – це офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету і техніки, науки і мистецтв. 80 % ділового мовного простору посідає саме вона. Кожен з нас все частіше стикається з англійською у діловому спілкуванні, на відпочинку. Володіння англійською мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність.

Деякі колишні курсанти та студенти нарікають, що не володіють англійською тому, що їх погано навчали мови в школі або університеті. Але ж – “Languages are not taught, they are learnt!” (Мов не навчають, їх вивчають!). Крім того, одна із найважніших речей, яким навчають в університеті – це спроможність до самонавчання. Так, іноземну мову найбільш ефективно вивчати з кваліфікованим викладачем, але мову вивчає сама людина, ніхто не може зробити це за неї. Доки людина не зрозуміє, що 80 % відповідальності за знання лежить саме на ній, і тільки 20 % – це викладачі та методики, вона не зможе навчатися ефективно.
Ми живемо у дивовижний час, нас оточують численні можливості навчатися завдяки Інтернету, безкоштовним ресурсам, електронним посібникам, презентаціям TED, лекціям із Open Culture й Coursera та он-лайн курсам. Практично необмежені можливості людини для самонавчання та вдосконалення знань, якщо немає можливості вчитися на курсах або з репетитором.

Тому радимо скористатися практичними порадами, що будуть розміщуватись у даній вкладці, які допоможуть військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, незалежно від рівня володіння та попереднього досвіду навчання, у позаслужбовий час самостійно опанувати англійську мову або вдосконалити необхідний рівень знань відповідно до мовного стандарту НАТО STANAG 6001.

Самостійне вивчення англійської мови

Практичні поради щодо самостійного вивчення англійської мови