Командування Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба приділяє значну увагу заходам міжнародного співробітництва, налагодженню дружніх та партнерських відносин з міжнародними освітніми закладами та організаціями з метою підготовки кваліфікованих військових фахівців міжнародного рівня, офіцерів, здатних забезпечити високий рівень боєздатності Української армії та національну безпеку держави, підняття рівня авторитету університету на міжнародній арені у сфері освіти.

Міжнародна діяльність університету за 2020 рік

За минулий 2020 рік міжнародна діяльність університету змінилася у зв’язку з пандемією спричиненою коронавірусною інфекцією COVID-19. Більшість заходів, які були заплановані на рік, проводилися в режимі онлайн брифінгів, семінарів та конференцій.

Протягом 2020 року в університеті відбулися міжнародні заходи з представниками таких іноземних держав як: Сполучені Штати Америки, Словацька Республіка, Республіка Польща, Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Республіка Азербайджан, Канада, Китайська Народна Республіка.

Вперше командування Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба провели робочу зустріч, в форматі відеозв’язку, з експертами Програми НАТО “DEEP” на чолі з директором Програми Маріушом Солісом, для визначення пріорететних напрямків співпраці в галузі навчального та наукового процесу на майбутні роки.

В рамках Програми НАТО “ Удосконалення військової освіти ” (DEEP – Defence Education Enhancement Program) Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба  брав участь у 3 онлайн заходах.

Для викладачів університету проводилися курси з дистанційного навчання на онлайн платформі Програми НАТО “DEEP” eAcademy:

  • навчальний онлайн курс “Distance learning best practices and lessons learned workshop”;
  • курс дистанційного навчання з використанням сервісу H5P.

Також за минулий рік проведено дві міжнародні наукові конференції за участі представників військових академії Литви, Польщі та Словаччини:

  • XVI Міжнародна наукова конференція “Новітні технології для захисту повітряного простору” Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана;
  • Міжнародна конференція “Сучасна війна та людський аспект” Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана.

Крім того в рамках співробітництва з НАТО викладачі університету успішно закінчили Курси з порядку організації процесу планування тактичного та оперативного рівня, які проводилися інструкторами Академії Збройних Сил Словацької Республіки.

Протягом курсу учасники мали змогу ознайомитися з особливістю процесу прийняття рішень військовослужбовцями при плануванні дій та операцій, які притаманні країнам НАТО, а також отримати досвід щодо практичних аспектів вказаної роботи.

16 липня 2020 року, відбувся урочистий випуск в Коледжі Королівських Військово Повітряних Сил “Кранвел” Збройних Сил Великої Британії 152 випускників, серед яких 2 курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, сержант Владислав Сай та старший солдат Антон Фльора. За результатами навчання сержант Владислав Сай був відмічений як кращий міжнародний кадет курсу, та нагороджений почесним кубком коледжу.

Протягом 2020 року університетом продовжено співпрацю з військовими вищими навчальними закладами провідних країн світу (Республіка Польща, Словацька Республіка, Французька Республіка, Великої Британії, Сполучені Штати Америки).

У 2019 навчальному році особовий склад Харківського національного університету Повітряних Сил брав активну участь у заходах міжнародного військового співробітництва. Протягом року університет відвідали понад 20 іноземних делегацій із Сполучених Штатів Америки, Польщі, Франції, Чехії, Великобританії, Канади та інших країн. Військовослужбовці університету проходили навчання у Великобританії, Канаді, Чеської Республіки.

На теперішній час в стінах Інституту цивільної авіації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба освіту здобувають близько 137 цивільних іноземних студентів з 23 країн світу.

Упродовж 2020-2021 навчального року міжнародне військове співробітництво університету і надалі нарощуватиме свою діяльність.

Останні новини відділення