НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

Навчальна практика курсантів через активне дозвілля

Важливою складовою роботи фахівців структур морально-психологічного забезпечення є створення позитивної атмосфери у військових колективах, згуртування особового складу, підтримка його морального духу. З метою набуття цих навичок кафедра психології та педагогіки Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба організувала з курсантами  115, 135 та 145 навчальних груп цикл практичних занять і тренінгів.

Всупереч несприятливим погодним умовам заняття розпочалися форсованим маршем у визначений район і спортивними вправами та змаганнями. Курсанти із офіцерами кафедри об’єдналися в команди та продемонстрували свою фізичну підготовку, швидкість реакції, вміння взаємодіяти в команді. Хоча у  спортивних заняттях і панував олімпійський дух, однак цього разу головним було отримати позитивні емоції, заряд бадьорості, навчитися довіряти і допомагати один одному.

Метою наступної частини заняття було створення умов для прояву курсантами організаційних навичок та демонстрації творчих здібностей. Курсанти підготували для своїх колег та викладачів вікторини, читали авторські вірші, виконували військово-патріотичні пісні, проводили конкурси.

Завершився день переглядом фільму під відкритим небом з наступним обговоренням його змісту, ідеї, впливу на формування особистості військовослужбовця.

Заходи запам’яталися не лише культурологічною програмою. Не забули учасники й про необхідність відновлення сил та енергії. У цьому неабияку роль зіграли обід та вечеря, приготовлені власноруч курсантами.

Підсумком впровадження такої форми організації занять стало зміцнення згуртованості навчальних груп, підвищення військово-патріотичної налаштованості курсантів, налагодження ефективних комунікацій та підвищення фізичних здібностей учасників, а також виявлення нових лідерів і талантів. Найкращий “feedback” від курсантів після завершення заходу – слова подяки, оплески та очі, в яких відображалася щирість, радість та натхнення на добрі справи.

 

 

 

Попередній запис

Успішне закінчення Коледжу Королівських Військово Повітряних Сил “Кранвел” Збройних Сил Великої Британії курсантами університету

Наступний запис

ВІД ІДЕЇ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ