Навчально-науковий центр мовної підготовки

Навчально-науковий центр мовної підготовки є структурним підрозділом у складі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, який створено з метою забезпечення єдиної системи мовної підготовки особового складу Повітряних Сил Збройних Сил України та досягнення ним мовної (лінгвістичної) взаємосумісності з військовослужбовцями країн-партнерів у рамках реалізації заходів міжнародного військового співробітництва.

Центр розпочав своє існування 04 січня 2008 року. Він працює у тісній співпраці з кафедрою іноземних мов та відділенням міжнародного військового співробітництва університету, а також координує свою діяльність з навчально-науковим центром іноземних мов Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та навчально-науковим центром мовної підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Завданнями центру є:

 • навчально-методичне, наукове та нормативне забезпечення системи мовної підготовки;
 • планування, організація та проведення тестування з визначення стандартизованих мовленнєвих рівнів за стандартом НАТО СТАНАГ 6001;
 • планування, організація та проведення занять з авіаційної англійської мови для курсантів Льотного факультету за стандартом Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО);
 • проведення науково-дослідних робіт з удосконалення системи мовної підготовки Повітряних Сил Збройних Сил України;
 • участь у заходах міжнародного військового співробітництва;
 • розробка банку тестових матеріалів з урахуванням видової специфіки Повітряних Сил Збройних Сил України.

За період свого існування в центрі пройшли тестування та отримали свідоцтва з визначення стандартизованих мовленнєвих рівнів майже 2000 осіб. Понад 200 військовослужбовців пройшли тестування за американською системою перевірки знань англійської мови (ECLT/ALCPT).

В підрозділі активно проводиться наукова робота. Тематика науково-дослідних робіт спрямована на удосконалення змісту та покращення якості навчання та мовного тестування. Особовий склад центру приймає участь у наукових конференціях та семінарах. Отримані результати висвітлюються у фахових наукових виданнях.

Представники центру приймали участь у: міжнародному семінарі з мовного тестування (Німеччина), курсах підвищення кваліфікації викладачів англійської мови ICELT, лінгвістичному забезпеченні українсько-американсько-польського тактичного навчання «Безпечне небо-2011», операції «Північний сокіл-2010».

Особовий склад центру приймав активну участь у заходах міжнародного військового співробітництва, серед яких:

 • участь в організації та проведенні днів НАТО;
 • зустрічі з Київською асоціацією військових аташе;
 • організація та проведення візиту представників університету до Академії повітряних сил Королівства Норвегія;
 • організація та проведення візиту представників університету до Військово-повітряної академії збройних сил Французької Республіки (Салон-де-Прованс);
 • участь в Українському національному методичному семінарі за програмою DEEP з представниками Маршалл центру (Німеччина);
 • організація та проведення візитів закордонних представників та делегацій до університету;
 • участь у курсі з планування багатонаціональних навчань під керівництвом інструкторів збройних сил Канади (м. Вінниця).

Працівники центру проходять підвищення кваліфікації на курсах у Польщі, Німеччині, США, Канаді та Україні, що дозволяє впроваджувати набутий ними досвід у процес удосконалення мовної підготовки особового складу Повітряних Сил Збройних Сил України.

Останні новини Навчально-наукового центру мовної підготовки