Академічна доброчесністьЗаходи бібліотекиНовиниНовини бібліотеки університетуНовини РТВ ППО

ОСНОВНІ ЗАСАДИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УНІВЕРСИТЕТІ

30 грудня 2020 року, у рамках системи заходів, спрямованих на популяризацію академічної доброчесності в університеті кафедрою озброєння радіотехнічних військ спільно з бібліотекою університету проведено семінар з питань забезпечення основних засад академічної доброчесності.

На захід були запрошені ад’юнкти, здобувачі наукового ступеня доктора філософії та курсанти 4 курсу факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони, що приступили до виконання атестаційних робіт бакалаврів за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, а також ад’юнктів і здобувачів наукового ступеня доктора філософії.

Головною метою семінару було зосередження уваги присутніх на важливості забезпечення довіри до результатів навчання, творчості, наукової та науково-технічної діяльності, всебічного дотримання академічної доброчесності.

Головуючий на семінарі, начальник кафедри озброєння радіотехнічних військ, доктор технічних наук професор, полковник Володимир Таршин – гарант освітньо-професійної програми «Радіолокаційні інформаційні системи та засоби» за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка першого (бакалаврського) рівня освіти наголосив на тому, що кваліфікаційна (дисертаційна) робота є об’єктом інтелектуальної власності, що створюється виконавцем у процесі освітньої або наукової діяльності і містить результати наукових досліджень, отриманих особисто автором. Володимир Анатолійович вказав на роль керівників кваліфікаційних (дисертаційних) робіт у наданні допомоги курсантам, ад’юнктам і здобувачам щодо пошуку літератури, самостійності при проведенні досліджень.

Професор кафедри озброєння радіотехнічних військ доктор технічних наук старший науковий співробітник підполковник Геннадій Залевський – гарант освітньо-наукової програми третього рівня освіти (доктора філософії) за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка поділився власним досвідом проведення та оформлення результатів наукових досліджень, у тому числі отриманим завдяки членству у міжнародній організації IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), навів основні доступні джерела інформації про сучасні світові наукові досягнення, враховуючи специфіку підготовки бакалаврів, магістрів і докторів філософії в університеті. У доповіді були наведені Internet ресурси з відкритим доступом, які містять науково-технічну інформацію у області радіоелектронних систем і дозволяють здійснювати її пошук.

На семінарі також було обговорено питання чіткого дотримання вимог керівних документів щодо оформлення у кваліфікаційній роботі (дисертації) посилань на напрацювання інших авторів. Відповідну доповідь здійснив один із найкращих методистів кафедри озброєння радіотехнічних військ старший викладач кафедри, кандидат технічних наук доцент, підполковник Олександр Очкуренко.

Провідний бібліотекар бібліотеки університету Неля Марищук розповіла про нові надходження, періодику, перспективи розширення бібліотечного фонду та про технічні можливості бібліотеки з раціонального проведення пошуку наукової літератури.

Проведений семінар є одним із заходів, які постійно здійснюються науковим та науково-педагогічним складом, співробітниками бібліотеки університету щодо забезпечення і суворого дотримання засад академічної доброчесності при підготовці кваліфікаційних і дисертаційних робіт курсантами, ад’юнктами, докторами і здобувачами.

Попередній запис

ПЕРЕМОГИ – ПІД ЯЛИНКУ!

Наступний запис

З Новим 2021 роком!