1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 9(107)'2012
  5. Аналіз можливостей адаптивної компенсації акустичного шуму рейкового тран-спорту

Аналіз можливостей адаптивної компенсації акустичного шуму рейкового тран-спорту

А.В. Статкус, О.С. Сергієнко
Системи обробки інформації. — 2012. — № 9(107). С. 86-91.
УДК 628.517:519.24
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: На ґрунті статистичного аналізу реалізацій акустичного шуму рейкового (залізничного та метрополітену) транспорту розроблена його модель як ергодичного нормального центрованого локальностаціонарного випадкового процесу та отримані чисельні оцінки інтервалів локальної стаціонарності. Створена узгоджена з моделлю акустичного шуму імітаційна модель адаптивного компенсатору акустичних перешкод, виконані її дослідження та отримані оцінки характеристик придушення шуму. За результатами імітаційного моделювання встановлено, що розроблена система компенсації реального шуму суттєво зменшує його рівень та може використовуватись для індивідуального захисту пасажирів і персоналу у потягах залізниці та метрополітену.


Ключові слова: шум рейкового транспорту, інтервал кореляції, локально стаціонарний випадковий процес, адаптивна фільтрація, імітаційне моделювання
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Статкус А.В., Сергієнко О.С. Аналіз можливостей адаптивної компенсації акустичного шуму рейкового тран-спорту. Системи обробки інформації. 2012. № 9(107). С. 86-91.