1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 7(114)'2013
  5. Моделі розрахунку ймовірності блокування в оптичних мережах зі спектральним ущільненням

Моделі розрахунку ймовірності блокування в оптичних мережах зі спектральним ущільненням

М.М. Климаш, О.В. Корецький
Системи обробки інформації. — 2013. — № 7(114). С. 161-164.
УДК 621.391
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Запропоновані моделі, які дозволяють визначити оптимальні набори хвильових каналів в оптичній мережі, враховуючи розміри мережі та поточний стан її завантаженості, забезпечуючи при цьому необхідні вимоги до ефективності, а також підвищити ефективність оптичних транспортних систем зі спектральним ущільненням, за рахунок максимізації співвідношення “сигнал/шум” для окремого хвильового каналу, при забезпеченні заданого рівня ймовірності блокування. Підтверджено, що використання конвертерів довжин хвиль забезпечує збільшення коефіцієнту використання каналу, при рівних ймовірностях блокування. Зокрема для 40 довжин хвиль, коефіцієнт використання становить від 70% до 80% в залежності від розміру мережі.


Ключові слова: ймовірність блокування, спектральне ущільнення, коефіцієнт використання каналу, співвідношення “сигнал/шум”
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Климаш М.М., Корецький О.В. Моделі розрахунку ймовірності блокування в оптичних мережах зі спектральним ущільненням. Системи обробки інформації. 2013. № 7(114). С. 161-164.