1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 7(132)'2015
  5. Просторово-часова модель інформаційного простору з фрактальною структурою

Просторово-часова модель інформаційного простору з фрактальною структурою

П.Ф. Буданов, К.Ю. Бровко
Системи обробки інформації. — 2015. — № 7(132). С. 15-19.
УДК 621.311.25:519.816
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Показано, що визначення ознак аварійності технологічного процесу проводиться на основі часу відхилення характеристик технологічних параметрів з використанням елементів теорії повернення Пуанкаре і залежить від ступеневої залежності часу протікання технологічного циклу від часу повернення характеристик параметрів технологічного процесу до нормованих значень і визначено вираз для фрактального часу, залежний від фрактальної розмірності часу і розмірності загасання сигналу характеристик параметрів технологічного процесу, крім цього, отримані діаграми станів характеристик параметрів технологічного процесу залежно від щільності розподілу середнього часу повернення даних характеристик в області станів нормованих або аварійних значень при яких формується умова утворення кластер-кластерної агрегації з фрактальними властивостями, а отже, ознаками аварійності.


Ключові слова: характеристики параметрів технологічного процесу, об’єм інформаційного простору, кластер-кластерна агрегація, режим реального часу
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Буданов П.Ф., Бровко К.Ю. Просторово-часова модель інформаційного простору з фрактальною структурою. Системи обробки інформації. 2015. № 7(132). С. 15-19.