1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 1(138)'2016
  5. Моделювання просторових розподілів електромагнітних полів повітряних ліній електропередачі

Моделювання просторових розподілів електромагнітних полів повітряних ліній електропередачі

Л.О. Левченко
Системи обробки інформації. — 2016. — № 1(138). – С. 29-37.
УДК 538.69.331.45
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Постійне зростання споживання електричної енергії висуває підвищені вимоги як до надійності функціонування, так і до екологічної безпеки електричних мереж. При проектуванні нових ліній електропередачі або реконструкції існуючих необхідно враховувати вплив електромагнітного поля, яке утворюється, як на обслуговуючий персонал, так на населення, яке проживає в зоні ризику. Найбільш дієвим способом прогнозування електромагнітної обстановки поблизу повітряних ліній електропередачі є моделювання просторових розподілів електричних і магнітних полів. Запропоновано програмне забезпечення для моделювання електромагнітного навантаження на довкілля та людину з боку повітряних ліній електропередачі і оцінювання такого впливу фахівцями у сфері екологічної безпеки, охорони праці та гігієни. Моделювання напруженості електричного поля й індукції магнітного поля виконано з розрахунками у комплексній формі відповідно до базової методики розрахунку електричних і магнітних полів ліній електропередачі промислової частоти 50 Гц, прийнятій в Україні.


Ключові слова: моделювання, напруженість електричного поля, магнітна індукція, повітряні лінії електропередачі, програмне забезпечення
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Левченко Л. О. Моделювання просторових розподілів електромагнітних полів повітряних ліній електропередачі / Л.О. Левченко  // Системи обробки інформації. – 2016. – № 1(138). – С. 29-37.

Whoops, looks like something went wrong.