1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 2(22)'2010
  5. Пропозиції щодо вдосконалення управління силами та засобами ППО шляхом підвищення життєвості пунктів управління

Пропозиції щодо вдосконалення управління силами та засобами ППО шляхом підвищення життєвості пунктів управління

О.Л. Харитонов, А.О. Харитонов
УДК 355.31
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: В роботі показана актуальність розглядання питання управління з КП оперативного, оперативно-тактичного та тактичного рівня силами і засобами ППО, в тому числі в мирний час (несення бойового чергування) і при безпосередньої підготовці до ведення бойових дій. Аналіз показує, що у більшості держав управління підпорядкованими силами і засобами ППО як у мирний час, так і напередодні бойових дій здійснюється з стаціонарних КП. Стаціонарні КП мають низку жтттєвість. В Україні вони морально застарілі і не дозволяють в повної мірі забезпечувати ефективні управління з’єднаннями, частинами і підрозділами ППО. В роботі показано, яким чином розраховувати вогневі можливості угруповань ППО з урахуванням життєвості пунктів управління, що забезпечить більш об’єктивні результати в порівнянні з існуючими методиками. На цієї основі запропоновано управління підпорядкованими з’єднаннями, частинами і підрозділами ППО в мирний час і напередодні бойових дій здійснювати з рухомих КП оперативного, оперативно-тактичного та тактичного рівня. Це дозволить, наряду з підвищенням життєвості КП (угруповань ППО), зменшити фінансові і матеріально-технічні витрати на їх утримання, а також підвищити рівень бойової підготовки особового бойових обслуг.


Ключові слова: життєвість, угруповання, бойові можливості, вогневі можливості, протиповітряний бій, обґрунтування, бойові задачі
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Харитонов О.Л., Харитонов А.О. Пропозиції щодо вдосконалення управління силами та засобами ППО шляхом підвищення життєвості пунктів управління. Системи озброєння і військова техніка. 2010. № 2(22). С. 77-80.