1. Наука
  2. Видання
  3. Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил
  4. 3(52)'2017
  5. Методика визначення структури системи інформаційної безпеки Міністерства оборони та Збройних Сил України

Методика визначення структури системи інформаційної безпеки Міністерства оборони та Збройних Сил України

О.М. Косогов, А.О. Сірик
УДК 354.42
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті запропоновано методику обґрунтування раціональної структури системи інформаційної безпеки Міністерства оборони та Збройних Сил України на основі методу кластерного аналізу, метою якого є пошук наявних структур, що виражається в утворенні груп схожих між собою об’єктів – кластерів. На відміну від інших методів, цей метод дає змогу класифікувати об’єкти не за однією, а за декількома ознаками одночасно як сукупність взаємопов’язаних функціональних підсистем із визначенням функцій кожної з них. Наведено варіант дендрограми об’єднання кластерів (структурних підрозділів) за виміром близькості функцій та завдань відповідно до підсистем системи.


Ключові слова: інформаційна безпека, система інформаційної безпеки, структура, кластерний аналіз, Міністерство оборони, Збройні Сили України
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Косогов О.М., Сірик А.О. Методика визначення структури системи інформаційної безпеки Міністерства оборони та Збройних Сил України. Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил. 2017. № 3(52). С. 30-34.