1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 5(151)'2017
  5. Протидія потужному електромагнітному випромінюванню для захисту радіоелектронних засобів

Протидія потужному електромагнітному випромінюванню для захисту радіоелектронних засобів

О.М. Сотніков, В.А. Таршин, М.М. Ясечко
Системи обробки інформації. — 2017. — № 5(151). С. 32-38.
УДК 621.396.677
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті проведено аналіз шляхів та механізмів впливу потужного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) ультракороткої тривалості (УКТ) на радіоелектронні засоби (РЕЗ) та їх елементну базу. Вказано на необхідність пошуку нових технологій, що забезпечують захист радіоелектронних засобів від впливу електромагнітного імпульсу ультракороткої тривалості. Проведено аналіз фізичних механізмів, що визначають поглинаючі властивості середовища. Визначено, що вирішення проблеми можливе на основі створення засобів захисту озброєння і військової техніки від зовнішнього електромагнітного впливу, що ґрунтуються на створенні нової плазмової технології поглинання та відводу потужного електромагнітного імпульсу, а також використання окремих властивостей «смужкових» плівкових структур, виготовлених з високотемпературних надпровідників.


Ключові слова: механізми впливу потужного електромагнітного випромінювання, радіоелектронні засоби, твердотільне плазмове середовище, радіоізотопна технологія
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Сотніков О.М., Таршин В.А., Ясечко М.М. Протидія потужному електромагнітному випромінюванню для захисту радіоелектронних засобів. Системи обробки інформації. 2017. № 5(151). С. 32-38. https://doi.org/10.30748/soi.2017.151.04.