1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 4(29)'2017
  5. Корпусна артилерія армій СРСР і Німеччини на початку та в ході Другої світової війни

Корпусна артилерія армій СРСР і Німеччини на початку та в ході Другої світової війни

П.Є. Трофименко, С.П. Латін, Б.П. Матузко, О.Ф. Супрун
Тематика статті: Історичні питання
УДК 358:355.422.2(477)
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Корпусна артилерія – штатна артилерія армійського корпусу. У часи Другої світової війни (далі – війни) головними завданнями її були: боротьба з артилерією та мінометами противника, ураження пунктів управління, резервів та інших цілей у глибині розташування противника, а також руйнування окопів, траншей та інших оборонних споруджень польового типу. Корпусна артилерія озброювалася гарматами та гаубицями калібру більше 100 мм. Метою даної статті є розгляд основ створення, ТТХ корпусних артилерійських систем армій СРСР та Німеччини, а також аналіз бойового застосування радянської корпусної артилерії на початку війни. В результаті дослідження розглянуті позитивні та негативні якості радянських та німецьких корпусних артилерійських систем, а також виявлені причини невдалого бойового застосування корпусної артилерії на початку війни.


Ключові слова: корпусна артилерія, ТТХ корпусних артилерійських систем, гаубиця-гармата, польова гармата, важка польова гаубиця
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Трофименко П.Є., Латін С.П., Матузко Б.П., Супрун О.Ф. Корпусна артилерія армій СРСР і Німеччини на початку та в ході Другої світової війни. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. 2017. № 4(29). С. 101-109. https://doi.org/10.30748/nitps.2017.29.14.