1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 3(51)'2017
  5. Обґрунтування узагальненого показника надійності стрілецького озброєння

Обґрунтування узагальненого показника надійності стрілецького озброєння

Ю.М. Черніченко, О.Є. Забула, В.А. Музичук
УДК 623.486
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Розглядається поняття надійності стрілецького озброєння в сучасних умовах його експлуатації. Проведено аналіз відомих понять про надійність стрілецького озброєння з використанням останніх наукових публікацій, навчальної літератури та Державних стандартів України. Особлива увага приділена врахуванню експлуатаційних та ресурсних відмов. При наявності на сьогодні великої кількості показників надійності, які не дають можливості узагальнено оцінити рівень надійності існуючої стрілецької зброї та визначити потрібний рівень надійності перспективного озброєння, на основі виконаного аналізу запропоновано застосовувати в якості показника надійності стрілецького озброєння узагальнений комплексний показник, який дозволяє оцінити рівень надійності стрілецького озброєння військової частини (підрозділу) на різних етапах його експлуатації: застосування за призначенням та зберігання, а також враховувати вплив факторів на стан озброєння, намітити шляхи забезпечення необхідного рівня надійності озброєння під час проектування, виробництва та випробувань зразків зброї.


Ключові слова: надійність, стрілецьке озброєння, стрілецька зброя, показники, безвідмовність, ремонтопридатність, довговічність, збережуваність
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Черніченко Ю.М., Забула О.Є., Музичук В.А. Обґрунтування узагальненого показника надійності стрілецького озброєння. Системи озброєння і військова техніка. 2017. № 3(51). С. 84-88.