1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 1(152)'2018
  5. Нейромережеве управління електромеханічною системою з пружними зв’язками в кінематичних передачах

Нейромережеве управління електромеханічною системою з пружними зв’язками в кінематичних передачах

Т.Ю. Василець, О.О. Варфоломієв, В.С. Іщенко, С.Л. Ковальчук, О.О. Сусла
Системи обробки інформації. — 2018. — № 1(152). С. 7-15.
УДК 658.5.011.56
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Розроблена математична модель двомасової системи управління електроприводом генератор-двигун, яка має структуру з підсумовуючим підсилювачем. Шляхом моделювання системи встановлено, що в перехідних режимах мають місце значні коливання основних координат системи. Для забезпечення бажаних динамічних характеристик двомасової системи обґрунтовано застосування нейромережевих технологій управління. Розроблена структурна схема нейромережевої системи. В якості нейрорегулятора вибрано регулятор з передбаченням NN Predictive Controller, що міститься в пакеті прикладних програм Neural Network Toolbox системи MATLAB. Проведено моделювання нейромережевої системи. В результаті аналізу результатів моделювання встановлено, що нейромережева система забезпечує високу якість регулювання.


Ключові слова: нейромережеві технології, нейромережева система управління, двомасова електромеханічна система, система з підсумовуючим підсилювачем, нейрорегулятор з передбаченням NN Predictive Controller
Бібліографічний опис для цитування:
Василець Т.Ю., Варфоломієв О.О., Іщенко В.С., Ковальчук С.Л., Сусла О.О. Нейромережеве управління електромеханічною системою з пружними зв’язками в кінематичних передачах. Системи обробки інформації. 2018. № 1(152). С. 7-15. https://doi.org/10.30748/soi.2018.152.01.