1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 2(31)'2018
  5. Розвиток форм і способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України в сучасних умовах ведення збройної боротьби

Розвиток форм і способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України в сучасних умовах ведення збройної боротьби

В.Є. Шамко, О.М. Жарик, В.В. Коваль
УДК 355.422
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Розглянуто особливості розвитку форм і способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України в сучасних умовах ведення збройної боротьби. В статті показано, що зміни в оперативному мистецтві та тактиці застосування військ (сил), пов’язані з масовим впровадженням в практику застосування військ автоматизованих систем управління військами і зброєю, високоточної зброї, засобів радіоелектронної боротьби та безпілотних авіаційних комплексів різного призначення визначають основні тенденції ведення збройної боротьби у повітряному просторі, і, як наслідок, потребують подальшого розвитку форм та способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України. Показано, що потрібно враховувати не тільки особливості застосування Повітряних Сил Збройних Сил України в ході проведення військової операції, їх застосування в “класичних” збройних конфліктах, а також фактори і умови, що визначають зміст форм і способів їх застосування. Представлено сукупність заходів щодо удосконалення способів застосування родів військ. З урахуванням досвіду, набутого під час операції об’єднаних сил (антитерористичної операції), наведені особливості функціонування системи протиповітряної оборони та застосування Повітряних Сил Збройних Сил України. Наведені основні умови успішного виконання поставлених завдань Повітряними Силами Збройних Сил України на основі застосування військ в ході операції об’єднаних сил (антитерористичної операції). Запропоновано в основу подальшого розвитку форм і способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України покласти вимоги щодо їх адаптування до існуючих концепцій застосування збройних сил провідних країн світу. Доказано, що ефективне застосування Повітряних Сил Збройних Сил України сьогодні потребує переходу від масованого застосування у визначений час до “адаптованих дій” на основі удосконалених та нових інтегрованих систем розвідки, автоматизованих систем управління військами та озброєнням, систем наведення та вогневого ураження противника.


Ключові слова: Повітряні Сили Збройних Сил України, збройна боротьба, форми та способи застосування
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Шамко В.Є., Жарик О.М., Коваль В.В. Розвиток форм і способів застосування Повітряних Сил Збройних Сил України в сучасних умовах ведення збройної боротьби. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. 2018. № 2(31). С. 9-15. https://doi.org/10.30748/nitps.2018.31.01.