1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 2(153)'2018
  5. Прогнозування міського погодинного водоспоживання

Прогнозування міського погодинного водоспоживання

В.М. Задачин
Системи обробки інформації. — 2018. — № 2(153). С. 36-42.
УДК 004.94
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Розглянуто методи та моделі розрахунку прогнозу міського водоспоживання, запропоновано алгоритм прогнозування міського погодинного водоспоживання, заснований на разкладанні часового ряду на базову і залишкову складові та понятті однотипних днів. Представлений алгоритм був реалізований у вигляді програмного комплексу та пройшов багаторічну перевірку в реальних умовах, яка підтвердила його ефективність. Cередня процентна похибка погодинного прогнозу міського водоспоживання на одну добу не перевершує 5 %. Розроблена модель, а також програмний комплекс, в якому вона використовується, розрахунку прогнозу міського погодинного водоспоживання можуть бути застосовані в інформаційних службах міських комунальних підприємств, які надають послуги з постачання води населенню, що дасть цим підприємствам можливість оптимізувати свої операційні та інвестиційні рішення. Наприклад, знання погодинного попиту води протягом декількох наступних діб дає можливість оптимального управління роботою насосних станцій міста, тобто дозволяє економити витрати електроенергії в процесі закачування води в резервуари.


Ключові слова: водопостачання, водоспоживання, прогноз, прогнозування, часові ряди, модель, статистичний аналіз, регресія, штучна нейронна мережа
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Задачин В.М. Прогнозування міського погодинного водоспоживання. Системи обробки інформації. 2018. № 2(153). С. 36-42. https://doi.org/10.30748/soi.2018.153.04.