1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 3(31)'2012
  5. Розробка методу розрахунку опору електролітичного заземлення

Розробка методу розрахунку опору електролітичного заземлення

П.Ф. Буданов, А.М. Чернюк
УДК 621.313
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Проведений аналіз існуючих методів заземлення електроустановок, при яких передбачено навмисна локальна зміна параметра питомого опору ґрунту (обробка ґрунту солями, електролітичне заземлення і т.п.), показав, що розрахункові моделі для визначення опору електролітичного заземлення базуються на класичних розрахункових моделях стаціонарних заземлювачів, і при цьому не враховуються особливості, характерні для електролітичного заземлення, де є навмисне формування певної структури і властивостей ґрунту в місці заземлення. У зв'язку з цим запропонований метод розрахунку опору розтіканню струму електролітичного заземлення з врахуванням перколяційних і фрактальних властивостей пористої структури неоднорідного середовища ґрунту.


Ключові слова: електроліт, електролітичне заземлення, опір розтіканню струму, розрахунок опору електролітичного заземлення, електролітичний контакт
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Буданов П.Ф., Чернюк А.М. Розробка методу розрахунку опору електролітичного заземлення. Системи озброєння і військова техніка. 2012. № 3(31). С. 121-125.