1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 4(36)'2013
  5. До проблеми розрахунку теплообміну і опору тертя надзвукових осесиметричних об’єктів в умовах працюючих двигунів РДТП за наявності в пристінному прикордонному шарі ламінарно-турбулентного переходу, ефекту стисловості і неізотермічності

До проблеми розрахунку теплообміну і опору тертя надзвукових осесиметричних об’єктів в умовах працюючих двигунів РДТП за наявності в пристінному прикордонному шарі ламінарно-турбулентного переходу, ефекту стисловості і неізотермічності

А.М. Павлюченко, О.М. Шийко
УДК 532.526
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Проведено аналіз проблем ламінарно-турбулентного переходу в пристінних прикордонних шарах, а також масштабних ефектів при дослідженні ламінарно-турбулентного переходу в аеродинамічних трубах. Описується методика та надаються результати льотних аерофізичних досліджень чисел Рейнольдса початку переходу на головній частині льотного аерофізичного комплексу «Облако» при наявності теплообміну і працюючих двигунів РДТП. Приведені результати розрахунків аеродинамічного нагріву та локального коефіцієнту тертя на поверхні головної частини реактивного снаряда ОФ-2. На підставі проведених льотних досліджень та розрахунків робиться висновок про доцільність використання теорії турбулентних плям Емонса при розрахунках аеродинамічного нагріву і опору тертя в зоні ламінарно-турбулентного переходу. При наявності турбулентного режиму обтікання використовується асимптотична теорія турбулентного прикордонного шару С. С. Кутателадзе і А. І. Леонтьєва, що враховує ефекти стисливості та неізотермічності в прикордонному шарі.


Ключові слова: аеродинамічний опір тертя, аеродинамічний нагрів, прикордонний шар, ламінарно-турбулентний перехід, турбулентні плями Емонса, коефіцієнт переміжності, асимптотична теорія турбулентного прикордонного шару, льотний експеримент, температура стінки, граничні числа Рейнольдса.
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Павлюченко А.М., Шийко О.М. До проблеми розрахунку теплообміну і опору тертя надзвукових осесиметричних об’єктів в умовах працюючих двигунів РДТП за наявності в пристінному прикордонному шарі ламінарно-турбулентного переходу, ефекту стисловості і неізотермічності. Системи озброєння і військова техніка. 2013. № 4(36).