1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 3(101)'2012
  5. Матричні афінно-перестановочні алгоритми для шифрування та дешифрування зображень

Матричні афінно-перестановочні алгоритми для шифрування та дешифрування зображень

В.Г. Красиленко, С.К. Грабовляк
Системи обробки інформації. — 2012. — № 3(101). С. 53-61.
УДК 681.3.05
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: В статті на основі аналізу публікацій та теоретичних основ матричних афінних шифрів, включаючи їх багатокрокові модифікації, розгляду математичних моделей шифрів перестановок з оцінками їх стійкості пропонуються матричні афінно-перестановочні алгоритми для криптографічних перетворень зображень, як вдосконалення та шлях покращення стійкості матричних афінних шифрів шляхом доповнення їх матричними моделями перестановок. Наведені формули та алгоритмічні кроки процедур і конкретних результатів шифрування та дешифрування великорозмірних чорно-білих та кольорових зображень. Показані на прикладах особливості множини матриць-перестановок з операцією їх множення, як алгебраїчної групи. Визначені оцінки стійкості та часу зламування у таких алгоритмах. Продемонстровані можливості та переваги таких модифікацій алгоритмів для обробки зображень модельними експериментами у програмному середовищі Mathcad Professional.


Ключові слова: криптографічні перетворення, матричний афінно-перестановочний алгоритм, матриця перестановок, алгебри, групи, шифрування, дешифрування, зображення, стійкість, час атаки
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Красиленко В.Г., Грабовляк С.К. Матричні афінно-перестановочні алгоритми для шифрування та дешифрування зображень. Системи обробки інформації. 2012. № 3(101). С. 53-61.